FIZISKĀS AUDZINĀŠANAS GRUPAS


pirmsskolas bērnu iestādes un skolās.
Visus pirmsskolas un skolas vecuma bērnus ārsts pēc veselības un fiz. attīstības pārbaudes sadala grupās, lai fiz. audzināšanas nodarbības un norādīšanās procedūras varētu organizēt atbilstoši bērnu veselības stāvoklim.

Pirmsskolas vecuma bērnus sadala 3 fiziskās audzināšanas grupās.
- I grupā ieskaita visus praktiski veselos bērnus. Šās grupas bērni var veikt visus savam vecumam un fiz. attīstībai atbilstošos fiz. vingrinājumus.
- II grupā iedala bērnus ar attiecīgajam vecumam nepietiekamu fiz. attīstību, kā arī bērnus, kuri ir ilgstoši slimojuši vai arī sirgst ar augšējo elpošanas ceļu iekaisumiem, kompensētām sirdskaitēm, anēmiju. Šiem bērniem fiz. slodzi un norūdīšanās procedūras stipri samazina.
- III grupā iedala bērnus, kam ir hron. nieru slimības, nekompensētas sirdskaites utt. Šiem bērniem aizliegtas norūdīšanās procedūras ar ūdeni, maksimāli ierobežota fiz. slodze.

Arī skolas vecuma bērnus iedala 3 fiziskās audzināšanas grupās.
Pamatgrupā iedala visus veselos, savam vecumam atbilstoši attīstītos skolēnus. Tajā iedala arī skolēnus ar nelielām asinsrites sistēmas funkcionālām novirzēm vai arī ar nedaudz kavētu fiz. attīstību, ja pašsajūta ir laba. Šie skolēni veic fiz. audzināšanas pasākumus atbilstoši programmai.
Sagatavošanas grupā iedala skolēnus ar nepietiekamu fiz. trenētību un skolēnus, kam ir nelielas funkcionālas pārmaiņas asinsrites sistēmā un elpošanas sistēmā, kā arī bērnus, kas slimo ar hron. bronhītu, gastrītu vai ir pārslimojuši inf. slimības. Šajā grupā fiz. audzināšanas slodze, it īpaši spēka un izturības vingrojumos, ir samazināta.
Speciālajā grupā iedala bērnus kuri ir fiziski nepietiekami attīstīti, kā arī bērnus, kuri slimo ar reimatismu, smagām sirdskaitēm, kuriem ir stipra tuvredzība, mugurkaula deformācija, locītavu pārmaiņas u.c. Šiem skolēniem fiz. audzināšanas pasākumus samazina vai arī pilnīgi noliedz, ja nepieciešams, iesaka ārstn. vingrošanu.
  • Komentāri: 0 no 0

Pievienot komentāru