kuņģa un zarnu darbības traucējumi, kam pamatā ir traucējumi nervu sistēmas darbībā.

kuņģa NEIROZE, kuņģa un zarnu pazīmes ir mainīgums ēstgribā un garšas sajūtās, pilnuma sajūta pakrūtē, vēdera uzpūšanās, retāk sāpes (parasti pēc ēšanas), dedzinoša sajūta barības vadā, atraugas, vemšana, aizcietējums.

zarnu NEIROZE, kuņģa un zarnu pazīmes ir caureja (t.s. lāča slimība) vai aizcietējums, urkšķēšana, pēkšņas īslaicīgas sāpes, sūrstēšana zarnās. Laboratoriskos un rentgenoloģiskos izmeklējumos parasti nekādas patol. pārmaiņas nav konstatējamas. Visbiežāk šo NEIROZE, kuņģa un zarnu rašanos veicina nepareizs uztura, darba un atpūtas režīms (pārmērīga ēšana un dzeršana, negulētas naktis), sēdošs darbs, liela psih. slodze, kā arī citu orgānu slimības (bojāti zobi, iekaisušas mandeles, aknu un žultspūšļa, olnīcu, priekšdziedzera slimības, aklās zarnas piedēkļa iekaisums, zarnu parazīti). Šīs NEIROZE, kuņģa un zarnu parasti rodas cilvēkiem ar vāju nervu sistēmu.

Ārstēšana un profilakse. Jānoregulē dzīves veids, jārūpējas par pietiekamu miegu un atpūtu, nedrīkst smēķēt un lietot alkoholiskus dzērienus. Jāēd regulāri, 4—5 reizes dienā, nelielām porcijām. uzturam jābūt tādam, kas nekairina termiski, ķīmiski vai mehāniski. Nepieciešama norūdīšanās, fizkultūras nodarbības, pastaigas. Novēršamas citu orgānu slimības. Medikamenti (nomierinošie līdz. u.c.) lietojami pēc ārsta norādījuma. Var lietot zāļu tējaskumelītes, piparmētras, ķimenes u.c.
  • Komentāri: 0 no 0

Pievienot komentāru