Medus un bišu produkti ārstniecībā


Ja ir ciet deguns un nevar normāli paelpot, jākošļā šūnu medus (vēl labāk šūnu medus atvākojumus). Jau pēc neilga laiciņa deguns būs vaļā. Lai novērstu iespējamu recidīvu, ieteicams nedēļu košļāt vienu reizi dienā 15 min.

Ja moka klepus, uz lēnas uguns vāra citronu, lai vairāk un vieglāk izspiestu sulu. Sulu ielej glāzē, pievieno 2 ēd.k. glicerīnu, rūpīgi sajauc un pielej glāzi līdz malām ar medu.Ja klepus stiprs, lieto 6 tējk. dienā ar starplaikiem. Klepum mazinoties, devu samazina. Var lietot gan bērni, gan pieaugušie.

Ādas apdeguma gadījumā efektīvs līdzeklis ir medus. Tas jāuzziež uz bojātās vietas uzreiz pēc apdedzināšanās. Medus mazina sāpes, novērš čūlas rašanos, apdegušais ādas laukums ātri sadzīst.

Ja naktī parādās, muskuļu, galvenokārt kāju un pēdu spazmas, tās var novērst nedēļās laikā, ja apēd katrā ēdienreizē 2tējkarotes medus. Medus kūri var turpināt ilgāku laiku, lai novērstu iespējamus recidīvus.

Ja vakarā nevarat aizmigt, vai pēc aizmigšanas ātri pamostaties un pēc tam ilgi nevarat aizmigt, lietojat katru dienu vakariņās 1 tējkaroti medus. Vēl efektīvāk ir ,ja 1 krūzītei medus pievieno 3 tējkarotes ābolu etiķa. Vajag apēst 2 tējkarotes šī maisījuma pirms gulētiešanas.Ja neizdodas aizmigt, apēdiet vēl 2 tējkarotes, ja naktī pamostaties, apēdiet vēl 2 tējkarotes. Tāds līdzeklis ir ievērojami labāks par parastām miega zālēm.

Organisma stiprināšanai un cīņai pret iekaisumiem ieteicama šāda recepte: alvejas gļotvielas recekli, medu un tējkaroti citrona sulas aplej ar siltu ūdeni un dzer tējas vietā. Šādu dzērienu nav ieteicams lietot pirms gulētiešanas, jo tai piemīt tonizējoša iedarbība.

Pret hroniskiem aizcietējumiem vienādās attiecībās samaisa alvejas sulu un medu un atstāj ievilkties 3 stundas. Lieto pa tējkarotei 3 reizes dienā.

Angīnas ārstēšanai ņem 2 daļas medus, samaisa ar 1 daļu alvejas sulas un 3 daļām degvīna.Uz kakla liek šī maisījuma kompreses, jo tam piemīt pretiekaisuma iedarbība.

Pie hroniska bronhīta lieto alvejas un medus maisījumu.Uz katriem 5ml sulas ņem 1g medus. Svaigu maisījumu lieto pa tējkarotei 3 reizes dienā pirms ēšanas.

Lai atbrīvotos no varžacīm ēdamkaroti alvejas sulas samaisa ar tējkaroti medus un 5-10 pilieniem ķiploka sulas. Iegūtajā maisījumā samitrina vates tamponu, pieliek pie varžacs un patur 12 stundas. Atmiekšķēto ādu pēc tam rūpīgi noņem.

Pie aterosklerozes sīpola sulu sajauc ar medu attiecībās 1:1.Lieto 1-2 tējkarotes 2-3 reizes dienā.

Pie kuņģa čūlas bišu māšu peru pieniņu sajauc ar medu attiecībās 1:100 un lieto 2 tējk. 3 reizes dienā.

Gaisa dezinficēšanai telpās, sevišķi gripas laikā, uz karstas plīts virsmas uzmet gabaliņu propolisa. Kūstot tas kūp un attīra gan telpas, gan elpošanas ceļus. Lai attīrītu telpas, vismaz stundu telpās var dedzināt vaska sveces.

Pret saaukstēšanos

  • ietot medus un ķiploku masu (attiecībā 1:1)-pa 1 ēd. k. pirms gulētiešanas. Uzdzer siltu ūdeni.
  • ar uzsildītu medu sasmērē krūtis un muguru, īpaši tas ieteicams maziem bērniem.
    • Kakla skalošanai sīpola novārījums vai sīpola sula kopā ar medu (lietot 4-5 reizes dienā)

  • Komentāri: 0 no 0

Pievienot komentāru