Bišu māšu peru pieniņš


Bišu māšu peru pieniņš ir unikāls biškopības produkts, ko darba bites ražo bišu mātes barošanai. Peru pieniņš ir iedzeltena recekļveida masa ar perlamutra spīdumu īpat­nēju smaržu un skābu garšu (pH=3,6—3,8). Gaisa skābekļa un saules staru iedarbībā peru pieniņš kļūst neaktīvs. Neaktīvs (dabisks) peru pieniņš satur ūdeni (65—68%), olbaltumvielas (14—18%), ogļhi­drātus (9—18%), taukvielas, mine­rālvielas (ap 15 mikroelementu). vitamīnus (svarīgākais E vitamīns). hormonus, nukleīnskābes u.c. Peru pieniņu var saglabāt aukstumā (-2— -5° C) vai arī liofilizējot — žāvējot zemā temperatūrā, vakuumā. Šādā veidā gatavo apilaka pulveri un tabletes. Peru pieniņam piemīt izteikta antibakteriāla aktivitāte (gan bakteriostatiska, gan baktericīda) un stimulējoša iedarbība uz cilvēka organismu.

Peru pieniņa lietošana zinātniskajā medicīnā sākta 1955. gadā Francijā un Itālijā. Konstatēts, ka tas labvēlīgi ietekmē organisma aizsargspējas, sevišķi bērniem un veciem cilvēkiem. Peru pieniņš normalizē arteriālo asinsspiedienu, novērš asinsvadu spazmas, samazina cukura daudzumu asinīs diabēta slimniekiem. Preparātu lieto ateroskerozes, stenokardijas, bronhiālās astmas, reimatisma un citu slimību ārstēšanai. Interesanti ir pētījumi par peru pieniņa lietošanu pret novecošanos. Peru pieniņš labvēlīgi ietekmē vecu cilvēku organismu, uzlabo asinsriti, sevišķi kapilāros, normalizē asinsspiedienu, holesterīna līmeni asinīs, samazina galvassāpes un reiboņus, uzlabo ēstgribu, pašsajūtu, miegu. Peru pieniņa efekts organismā atkarīgs no tā lietošanas veida, laika un devas. Izrādās, ka lietojot iekšķīgi (kopā ar medu vai putekšņiem), ārstnieciska efekta nebūs, jo kunga sula deaktivē peru pieniņa ārstnieciskās īpašības. Visefektīvāk lietot peru pieniņu zem mēles, kur tas pilnvērtīgi uzsūcas un dod maksimālu labumu. Tāpat devai jābūt pietiekami lielai (200-400 mg dienā), jo pētījumos ir pierādīts, ka vājas peru pieniņa koncentrācijas var pat paātrināt, stimulēt dažu mikroorganismu augšanu. Peru pieniņu nedrīkst lietot vakarā, tas var traucēt miegu.

Tā kā peru pieniņš ir īpaši spēcīgs biostimulators, tā lietošanā noteikti vajadzētu konsultēties ar ārstu — gan nepieciešamības, gan lietošanas dau­dzuma un ilguma ziņā, jo izrādās, ka ir ari cilvēki, kas peru pieniņu nepanes. Šādā gadījumā rodas galvassāpes, miega traucējumi, bet, lietojot sejas krēmus ar peru pieniņuādas apsārtums, izsitumi.

  • Komentāri: 0 no 0

Pievienot komentāru