BARĪBAS VADA IEKAISUMS
ezofagīts

Latīņu val.: oesophagitis
 • Starptautiskā slimību klasifikācija (ssk10)
  Kods: K20
  Klasifikātorā:
  • Gremošanas sistēmas slimības K00-K93
   • Barības vada, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas slimības K20-K31
    • Ezofagīts K20
 • Avots
  Populārā medicīnas enciklopēdija, 1984. gads.

var būt akūts un hronisks. Akūtu iekaisumu var izraisīt inf., kas lokalizējas rīklē, svešķermeņa radīta meh. trauma, ļoti karsti vai auksti ēdieni, kodīgs sārms vai skābe. Hron. iekaisums var pievienoties blakusorgānu (mugurkaula, bronhu) slimībām, hron. inf..m (tbc, sifiliss). smagām aknu slimībām, kuņģa čūlai, alkoholismam, kā arī barības vada trūcei (barības vadā iekļūst kuņģa sula). Slimniekam ir sāpes un dedzinoša sajūta aiz krūšu kaula, apgrūtināta, sāpīga rīšana, atraugas, vemšana. Ārstē, novēršot cēloni. Smagos gadījumos ārstē ķirurģiski.
 • Komentāri: 5 no 5
2012-11-05 17:49:06

GVIDO

taa nu gluzhi nav ,ka jaaiet kaarties,jo pat ar visiem rentgeniem un ultraskopijaam diletantam buus gruuti to noteikt. Man bija slidoshaa hiatus hernia+ + + +
Mociijos ar paaugstinaatu skaabes daudzumu un bija visi paareejie simptomi,ieskaitot smagu asinjoshanu un spiedienu veedera rajonaa,kaut kungis bija tiirs. lietoju anti-gastriita tabletes,katru riitu tukshaa duushaa vienu kapsulu,un virsuu uzdzerot aloe sulas dzeerienu. rezultaati bija aciim redzami peec chetraam,piecaam dienaam. Tautas mediciina veel iesaka lietot celmallapu salaatus ,vai to uzleejumu.

2009-08-10 16:22:10

to M

Vai Tu gaišreģis(e), ka sev konstatēji to barības vada trūci?
Tas taču ar aci nav redzams!
Ja kāds ar ultraskaņu Tev noteica barības vada trūci, tad arī vajadzēja noskaidrot, kā ārstēt.
Padomus internetā par lietām, ko nevar pats sev noteikt, (silti) iesaku NEKLAUSĪT. Ar zālēm ir tā, ka vienu ārstē, bet kaut ko citu bojā. Iesaku palasīt pie jebkurām zālēm par blaknēm (kā man riebjas šis vārds) vai arī stāvokļiem, kuros nevajadžetu attiecīgās zāles lietot. Taču pie visām zālēm ir klāt "PIRMS LIETOŠANAS KONSULTĒJIETIES AR ĀRSTU!"

2009-08-10 06:56:34

M

Kaadas zaales jaalieto, ja ir barības vada trūce?

2009-02-02 21:01:55

Agnesei

Ja iet "bezmaksas medicīnas" ceļu (pa lēto), tad teorētiski jāgriežas pie ģimenes ārsta, kas tad arī raksta nosūtījumu uz attiecīgo izmeklēšanu.
Ja pašai ir laba apdrošināšana vai brīva nauda, tad var aiziet uz jebkuru maksas medicīnas centru un tur ir arī atbilstoša izmeklēšana, bet dārga.

2009-01-31 17:43:12

agnese

kur var griesties lai izmekletu baribas vadu.

Pievienot komentāru