Dermokosmētika


Dermokosmētika ir ādas kopšanas līdzekļi, kuru mērķis ir rūpēties, aizsargāt un tīrīt ādu, ievērojot dermatoloģijas un farmācijas nosacījumus. Dermokosmētikas produkti paredzēti kā profilaksei, ādas funkciju atjaunošanai un sabalansēšanai, tā arī kā papildu līdzekļi dažādu ādas slimību ārstēšanā, ar zālēm iegūtā efekta uzturēšanai.

Ar ko atšķiras dermokosmētika no pārējās kosmētikas?

* Farmaceitiskās garantijas Labākie un lielākie dermokosmētikas ražotāji paši ražo ne tikai kosmētiku, bet arī zāles. Līdz ar to ir garantēta medicīniskā kvalitāte. Pēc tiem pašiem standartiem, pēc kādiem gatavo zāles, tiek ražota arī dermokosmētika.

* Zinātniskā pamatojamība Laboratorijām, kas ražo dermokosmētiku aptiekām, ir savi pētnieciskie institūti. (Tas nav raksturīgi lielveikalu produktiem, jo to ražotāji zinātnisku izpēti neveic.) Visas sastāvdaļas ir zinātniski pamatotas, unto iedarbība aprakstīta līdzīgi kā zālēm. Ja, peimēram, ir kontrindikācijas, blaknes, tas anotācijā tiek uzrādīts. Visi produkti ir testēti ārstu speciālistu uzraudzībā.

* Speiciālista ieteikums Dermokosmētiku drīkst pārdot provizors, farmaceits vai aptiekārs, kam ir speciāla medicīniskā izglītība, kurš prot novērtēt veselu un problemātisku ādu, māk ieteikt nepieciešamos krēmus, spēj noteikt klienta vajadzības. Konsultāciju var sniegt arī ģimenes ārsts, dermatologs vai kosmetologs. Lielveikalu precei nav īpašu ieteikumu, šos produktus cilvēki izvēlas paši.

Dermokosmētika parasti tiek pārdoti aptiekās vai parafarmācijās – tās ir vietas, kurās klientam ir brīva pieeja produktiem (kā veikalos) un kur pārdod bezrecepšu medikamentus un kosmētiku.

Dermokosmētika lielākoties pamatojas uz dabisko produktu izmantošanu – tā tiek veidota uz termālo avotu ūdens, aļģu un augu produktu bāzes. Piemēram Lierac krēmu sastāvā izmanto no augiem ekstraģētas aktīvās vielas. Vichy produkcijai izmanto termālo ūdeni, kurš ir tīrs un dziedniecisks.

Skaistumkopšanā dermokosmētikas galvenie uzdevumi ir ādas veselības atgūšana un intensīvas novecošanās aizkavēšana. Īpaši tā ieteicama aktīvajām sievietēm! Šo kosmētiku iesaka lietot sievietēm pēc 30 gadu vecuma. Jāpievērš uzmanība tam, ka sievietēm pilsētās par savu seju jāsāk rūpēties agrāk, jo piesārņojums, stress, modernais dzīvesveids un uzturs nav pietiekami dabisks, kustību nav daudz un tās nav pietiekami aktīvas. Sejas ādai nepieciešams, lai to mitrinātu, barotu, uzturētu svaigu un elastīgu pēc iespējas ilgāk, tādēļ īpaši aktuāla dermokosmētika kļūst pēc 40 – 50 gadu vecuma sasniegšanas. Šobrīd pasaulē ir ļoti populāri ir dermokosmētikas līdzekļus, kas domāti sievietei un vīrietim pēc 40!

Lielākai daļai dermokosmētikas ir hipoalerģiska iedarbība. Vichy un ROC produkti ir ar izteikti hipoalerģisku iedarbību.

Dermokosmētika bieži vien ir kā palīgs medikamentiem, sevišķi dermatoloģijā. Kad pabeigts specifiskais rstēšanās kurss ar medikamentiem un ziedēm – process ir novērsts un apstādināts, bet sekas ir palikušas. Lai tās likvidētu, ļoti noderīga ir dermokosmētika, piemēram kuperozes, hiperpigmentāciju gadījumā. Ir arī tādas ādas saslimšanas, kuras šobrīd vēl izārstēt pilnībā nav iespējams, ar tā jāsadzīvo, nepieciešama specifiska kopšana – psoriāze, atopisks dermatīts, pinnes u.c. Arī šeit dermokosmētika piedāvā dažādus risinājumus.
  • Komentāri: 0 no 0

Pievienot komentāru