BALTIE ZIEDI

Latīņu val.: fluor albus

— pastiprināti izdalījumi no sievietes dzimumceļiem.

Normālos apstākļos atdalījumu makstī ir nedaudz. Izdalījumiem pavairojoties, maksts un ārējo dzimumorgānu gļotādas kairinājums rada niezi, dedzinošu sajūtu un sāpes. Izdalījumi var būt gaiši — caurspīdīgi, pienaini vai gļotaini zaļgani (ar strutu piejaukumu), kā arī brūngani (ar asins piejaukumu). Nereti tiem ir nepatīkama smaka. BALTIE ZIEDI parasti novērojami daudzu ginekoloģisku slimību (piem., maksts, kā arī dzemdes un olnīcu iekaisuma) gadījumā.

Pastiprināti izdalījumi, kas ir sārti, var liecināt par labd. un ļaund. dzimumorgānu audzēju veidošanos. BALTIE ZIEDI var būt arī vispārēju slimību gadījumā (akūtas vai hron. inf. slimības u.c). Meitenēm pastiprinātus izdalījumus var izraisīt anēmija, cērmju invāzija u.c. slimības, kas novājina organismu. Izdalījumu daudzums no dzimumceļiem var palielināties īslaicīgi, piem., pirms vai pēc kārtējās menstruācijas, grūtniecības laikā, kā arī sakarā ar dzimumuzbudinājumu; šādos gadījumos tie nav saistīti ar veselības stāvokļa traucējumiem.

ārstē pamatslimību. Nedrīkst ārstēties mājas līdzekļiem, bet nekavējoties jāgriežas pie ginekologa.

profilakse. Stingri jāievēro personiskās higiēnas noteikumi, laikus jāārstē dzimumorgānu iekaisumslimības. Svarīga nozīme ir organisma norūdīšanai, fiz. kultūrai un sportam, ārstn. fizkultūrai.
  • Komentāri: 6 no 6
2016-03-01 19:07:02

Adza

Galigi jocigi cilveki. Ja ir tadas problemas jaiet pie arsta. A serjogam pie psihiatra

2014-04-10 19:48:19

el

Man ir baltie ziedi jau ilgu laiku un pa šo laiku es uzskatu ,ka ir stipri palielinājušies... Izdalījumi ir škidrveidīgie balts ar dzeltenu sajaukumu.Pārsvarā izdalās no rīta un pa dienu. Reizēm stipri kasās.Ko man darīt?

2011-11-26 21:06:28

serjoga

Kintija, nez vai vāverītes berzēšana pa vakariem varētu nodarīt ko ļaunu..., lai gan atkarībā ar ko berzē..-smilšpapīru vai ieeļļotu rociņu..

2010-09-08 18:45:48

kintijai

laikam tavs vibrators ir zaļš un smērē.
Atrodi kādu dabīgu stimulatoru (ar 2 kājām, nevis baterijām).

2010-09-07 16:59:59

kintija

kātad? man ir tādi zaļgani es nezinu ko darīt. :(
es negribu pie ginekokologa. :(

vai tas varētu būt tāpēc, ka es berzēju vāverīti vakaros? (lai uzbudinātos)

2010-07-16 14:40:38

megija

Blato ziedu gadījumā obligāti jāiey pie ginekologa, nevar vienkārši aptiekā pajautāt kādu ziedīti?

Pievienot komentāru