NIEZE

Latīņu val.: pruritus

— īpaša sajūta, kas rada tieksmi kasīt ādu.
NIEZE parasti nav pastāvīga, bet uznāk viļņveidīgi. To var radīt kukaiņu kodumi, dažādi augi (nātres u.c). ķīm. vielas, medikamenti, sintētiski audumi, meh. kairinājumi, putekļi, raugveida sēnes, trihomonas. NIEZE bieži saistīta ar dažādām slimībām — hron. apendicītu, zobu iekaisumu, pieres un augšžokļa kaulu dobumu iekaisumu, žultspūšļa, aknu, nieru, kuņģa un zarnu slimībām, CNS bojājumiem, psih. traucējumiem.

Izšķir norobežoto un vispārējo (universālo) NIEZE. Norobežotā NIEZE var parādīties katrā ķermeņa vietā, bet visbiežāk tā skar dzimumorgānus, tūpļa apvidu un galvas mataino daļu. Tūpļa apvidus, sēklinieku maisiņa un lielo kaunuma lūpu NIEZE ir grūti ārstējama. Tās cēlonis visbiežāk ir dzimumorgānu slimības, tārpu invāzija, trihomonas, raugveida sēnes, klimaktērijs, dzimumnespēja, pretapaugļošanās līdzekļi, psih. traucējumi.
Galvas matainās daļas NIEZE parasti saistīta ar seboreju. bet šās NIEZE cēlonis var būt arī utis. Uz kakla niezi visbiežāk rada vilnas kaklauti, sintētiskas apkakles, kažokādas apkakles, sevišķi, ja tās krāsotas ar ursolu.
Sejas NIEZE cēlonis var būt dažādu kosmētisko līdz. lietošana, kā arī ērcītes, kas mitinās spilvenu spalvās. NIEZE ausu ejās var rasties no raugveida sēnēm vai auss sēra nogulsnējumiem.
Pēdu NIEZE var radīt sintētisko šķiedru zeķes, apavu krāsa, patogēna sēne epidermofitons.

Vispārējā NIEZE vienmēr liecina par visa organisma saslimšanu. Sevišķi izteiktu vispārējo NIEZE rada cukura diabēts (cukurslimība) un asinsrades orgānu slimības. Viens no vispārējās NIEZE paveidiem ir t.s. vecuma NIEZE, ko izraisa vielmaiņas traucējumi ādā, kā arī skābekļa trūkums. NIEZE veicina uztraukums, alkoholisku dzērienu lietošana, kairinošas garšvielas, ārējās t maiņa.

Ārstēšanā galvenais ir novērst NIEZE cēloņus un ārstēt organisma iekšējos traucējumus. Lieto arī broma preparātus, baldriānu, polivitamīnus, prethistamīna līdzekļus, fizioterapiju (ārstn. peldes, dušas, dūņas). Jāievēro diēta. Ārīgi lieto ziedes ar anestezīnu, mentolu, dimedrolu, kortikosteroīdu preparātiem.
  • Komentāri: 4 no 4
2015-03-15 10:10:14

Ināra

Man niez viss ķermenis,t.sk galva un ļoti salst un sāp
nav kur likties.Zāles nelīdz Neviens neko nevar paskaidrot,
tikai:tas viss no pamatslimībām.Bet kā eksistēt!?
Tā notiek - ja nav standarti simptomi,slimība,..slimnieks
mokies kā vari......

2012-09-13 12:14:31

Liene

Lai aŗī kāda nieze nebūtu, tas nozīmē, ka tā varētu būt alerģiska reakcija, vai iekaisums.
Visa pamatā ir pareiz ādas kopšana, kkas ādai acīm redzot trūkst.
Pati sevi baroju un arī citiem iesaku eliēr produktus - vienkarši super !
Ir piegāde uz mājām : www.elierglobal.com

2009-07-13 07:00:56

Atopiskais dermatīts

Zane, palasiet rakstu wikipedijā
http://en.wikipedia.org/wiki/Atopic_dermatitis
Ja nelasāt angliski, lietojiet translate.google.com

Starp citu alerģija mēdz būt ne tikai no eksotiskas, vai par alerģiju izraisošu uzskatītas pārtikas, bet pat no miltiem

2009-07-12 18:28:07

Zane

Labdien!!
Gāju pie dermatologa, kurš man notici diagnozi atopiskais dermatīts. Divas nedēļeas lietoju izrakstītās zālēs, unmazinājās gan nieze, gan briesmīgie sakasījumi. Tagad nedēļu zāles vairs nelietoju, un, kā teica dermatologs, vairāk par divām nedēļām tās lietot nevar... un man visi sakasījumi ir atpakaļ. Nieze ir uzmācīga un sakasījumi līdz pat asinīm. Jau trīs nedēļas nelietoju citrusaugļus, vispār augļus, nelietoju sulas, majonēzi, kečupu, zemenes, tomātus, riekstus un saldumus....
Dermatologs ierosināja iet pie alergologa.
.
1. Kas palīdz mazināt niezi - vai ir kādas tautas metodes, ja nav, tad kādas zāles palīdz?
.
2. Kur var aiziet pie alergologa? Arsā vizīte pie alergologa maksā 40Ls , varbūt ir kur lētāk?

Pievienot komentāru