DIĒTA

Skaidrojums: gr. diaita dzīves veids, uztura režīms

noteikts vesela vai slima cilv. uztura režīms. Vesela cilv. uztura režīmu atbilstoši profesijai, dzimumam, vecumam utt. (racionālā DIĒTA) pētī uztura higiēna (↑ arī uzturs). Slima cilv. uztura režīmu (ārstniecisko DIĒTA) izstrādā dietoloģijamedicīnas nozare, kas pētī ārstnieciskā uztura problēmas. Nosakot DIĒTA, ņem vērā funkcionālos, vielmaiņas u.c. traucējumus cilv. organismā. Pareiza DIĒTA sekmē citu ārstn. paņēmienu (medikamentozās terapijas, fizioterapijas u.c.) iedarbību. Dažreiz DIĒTA ir vienīgais ārstn. līdzeklis. Diētai var būt profilaktiska nozīme, piem., tā var aizkavēt akūtu slimību pāriešanu hron. formā.
  • Komentāri: 4 no 4
2015-03-17 21:32:10

Dana

Esmu izmēģinājusi olu diētu - http://www.inbrain.lv/olu-dieta/

2013-12-23 13:00:59

Kārlis Bikšus

Speciālisti mudina garajās Ziemassvētku brīvdienās ievērot mērenību ēšanā un dzeršanā

Lai nenodarītu pāri savam vēderam, garajās Ziemassvētku brīvdienās cilvēkiem vajadzētu ievērot mērenību ēšanā un dzeršanā, kā arī vairāk kustēties, aicina speciālisti.

Ja gribam ievērot tradīciju, Ziemassvētku galdā jāceļ deviņi ēdieni un centrālā vieta jāatvēl pākšaugiem - zirņiem un pupām.

Pākšaugi ir veselīgs produkts, jo satur daudz olbaltumvielu, vitamīnu, minerālvielu un šķiedrvielu, taču tos vajadzētu izbaudīt nesteidzīgi un nelielās porcijās, lai pārēšanās dēļ nezustu svētku prieks, mudina "EUROAPTIEKA" pārstāve Jeļena Žuravļova.

Turklāt svētkos nevajadzētu aizrauties ar alkoholisko dzērienu lietošanu, lai nākamajā dienā nesāpētu galva un nebūtu jācieš no kuņģa problēmām, viņa atgādina.

Savukārt uztura speciāliste Liene Sondore ir pārliecināta, ka pareizi ēšanas paradumi būtu jāievieš savā dzīvē gan svētkos, gan ikdienā, jo vesels kuņģa un zarnu trakts ir priekšnoteikums, lai būtu laba imunitāte.

Gan visa organisma, gan kuņģa veselībai nepieciešams, lai cilvēks ēstu pilnvērtīgu uzturu mērenās devās, sportotu un daudz kustētos - šādas aktivitātes veicina zarnu motoriku, nodrošinot tās ar labāku asins apgādi, skaidroja uztura speciāliste

Ko darīt, lai Ziemassvētkos nebūtu jācieš no smaguma sajūtas vēderā:

1.Izvēlies svētku galdam mazākus šķīvjus. Uzliec uz šķīvja mazliet no katra ēdiena. Tā būsi paēdis un pie reizes - nogaršojis dažādus gardumus. Meklē prieku nevis ēdiena daudzumā, bet tā baudīšanā!
2.Pirms ēdienreizes izdzer glāzi ūdens - tas mazinās apetīti.
3.Pagatavo svaigu dārzeņu salātus. Klāt pievieno nedaudz olīveļļas, garšvielas un nedaudz ķiploku. Ķiploki ir lielisks dabisks līdzeklis gremošanas uzlabošanai un imunitātes stiprināšanai.
4. Sāls vietā izmanto dažādas garšvielas un garšsaknes.
5.Nākamajā dienā pēc sātīgā svētku mielasta ievēro nelielu atslodzi - dod priekšroku veselīgi pagatavotiem dārzeņiem, dārzeņu zupām vai lapu slātiem.
6. Atceries - Ziemassvētku maltīte ir jauks svētku papildinājums, nevis galvenā nodarbe.
7. Ziemassvētku brīvdienas nepavadi tikai mājās pie ledusskapja, televizora vai datora ekrāna. Izmanto šo laiku sportiskām aktivitātēm - tas vairos dzīvesprieku un dos spēku Jaunajā gadā!

2009-02-12 07:46:26

aņuks

Vīri dalās pieredzē par to, kādas viņu sievām diētas.
Viena skaita kalorijas, citai proteīnu diēta, vēl citai augļu un dārzeņu utt.
Viens no vīriem saka:
- Bet manai sievai Tik-Tak diēta.
Pārējie:
- Tas ir kaut kas jauns. Stāsti!
- Divi Tik-Taki no rīta, divi pusdienās un divi vakarā. Kopā 12 kalorijas dienā un elpa vienmēr svaiga ..... bet vāja.

2009-02-12 07:43:19

aņuks

Vīrs stāsta draugam:
- Iedomājies, mana sieva jau otro mēnesi ietur speciālu diētu - ēd tikai banānus un kokosriekstus.
- Un kaut kāds rezultāts arī redzams?
- Jā, un vēl kāds!!! Būtu tu redzējis, kā viņa tagad rāpjas pa kokiem!

Pievienot komentāru