MIOKARDĪTS

Latīņu val.: myocarditis
Skaidrojums: gr. mys, myos muskulis + kardia sirds

miokarda (sirds muskulatūras) iekaisums.

Visbiežāk MIOKARDĪTS ieros-i ir vīrusigripas vīrusi, adenovīrusi, enterovīrusi u.c, kā arī mikrobi — angīnas, reimatisma, plaušu karsoņa, vēdertīfa, difterijas, meningīta u.c. inf. slimību ieros-i. iekaisuma procesu miokarda biežāk rada nevis slimības ieros. tiešā iedarbība, bet gan inf. izraisītā alerģija.
MIOKARDĪTS cēlonis var būt toksiskās vielas, kas iekļūst organismā no ārējās vides vai arī veidojas pašā organismā (piem., pēc plašiem apdegumiem). Nereti MIOKARDĪTS rada alerģiskas reakcijas sakarā ar dažu medikamentu, serumu, vakcīnu lietošanu, kā arī dažām alerģiskām slimībām, piem., kolagenozēm. iekaisuma process miokarda var būt norobežots vai difūzs.

Vieglos gadījumos pārmaiņas miokarda ir atgriezeniskas, smagos gadījumos daļa miokarda šķiedru iet bojā un to vietā rodas saistaudi — izveidojas kardioskleroze. Vieglos gadījumos MIOKARDĪTS dažreiz netiek diagnoscēts, jo nerada pašsajūtas traucējumus un pārliecinošus simptomus. Visbiežāk MIOKARDĪTS slimniekiem ir nespēks, aizdusa, sirdsklauves, sāpes sirds apvidū. Izmeklējot konstatē pulsa paātrināšanos, asinsspiediena pazemināšanos, sirds ritma traucējumus, sirds mazspējas simptomus. Svarīga nozīme MIOKARDĪTS diagnostikā ir elektrokardiogrāfiskai izmeklēšanai.

Ārstēšana. Stingrs gultas režīms, viegli sagremojama barība ar samazinātu vārāmā sāls daudzumu, inf. ārstēšana, pretiekaisuma līdzekļu, sirds līdzekļu u.c. medikamentu lietošana; stāvoklim uzlabojoties, ieteicama ārstn. fizkultūra.

profilakse. norūdīšanās, savlaicīga inf. perēkļu likvidēšana.
  • Komentāri: 3 no 3
2012-12-03 13:30:42

ceplis

kā saprast kardiogramu: nespecifiskas miokarda pārmaiņas preseptālā sienā? Vai es drīkstu lietot =viagru=

2011-02-01 08:07:05

Par ģimenes ārstiem

Vienkāršāk un ātrāk ir pa taisno griezties pie speciālista. Loģiskāk būtu iet pie ģimenes ārsta, kas arī vismaz dotu padomu pie kāda konkrēta speciālista griezties.

2011-01-31 23:30:04

Agija

Ir aizdomas par šo saslimšanu. Jautājums ir sekojošs - vai ir nozīme griezties pie ģimenes ārsta pēc nosūtījuma vai kaut kādiem norādījumiem vai uzreiz doties pie attiecīgā speciālista? Un ja jādodas uzreiz, kāds speciālists jāapmeklē?

Pievienot komentāru