BARTOLINĪTS

Latīņu val.: bartholinitis

maksts priekštelpas lielā dziedzera (Bartolīna dziedzera) vai tā izvadkanāla iekaisums, ko ierosina dažādi mikroorganismi (gonokoki, stafilokoki, streptokoki, zarnu nūjiņas, trihomonas).

Slimības sākumā iekaist un uzbriest dziedzera izvadkanāla gļotāda, izraisot dziedzera izvadkanāla aizsprostojumu. Sakarā ar to dziedzerī uzkrājas gļotas un strutas — izveidojas iekaisuma cista. Rodas apsārtums, tūska, stipras sāpes ārējo dzimumorgānu apvidū; tās pastiprinās staigājot un sēžot. Ja iekaisuma process izplatās apkārtējos audos, izveidojas abscess: palielinās tūska un apsārtums, paaugstinās ķermeņa t°, palielinās un kļūst sāpīgi cirkšņu limfmezgli.

Ārstēšanās ieteicama slimnīcā — ambulatoriska ārstēšanās parasti nav efektīva. Akūtajā stadijā jāievēro gultas režīms. Vietēji lieto leduspūsli, ārstn. svecītes. Dziedzerim sastrutojot, to ārstē ķirurģiski. Ja iekaisums bieži atkārtojas, ieteicams dziedzeri izoperēt.

profilakse. Personiskās higiēnas ievērošana, it īpaši menstruāciju laikā.
  • Komentāri: 5 no 5
2021-06-13 09:12:04

Anete

Vakarā ieraudzīju, ka mana kaunuma lūpa ir uzpampusi. Sāp un ir tāda sajūta, ka iekšā ir ielikta maza bumbiņa. Ārsts teica, lai uztaisu kumelīšu novārījumu un leju virsū.

2018-04-08 21:26:59

Helēna

Man tikko bija. Man kaunuma lūpa, vija tik liela kā vistas ola! Veica vietējo anestēziju t.i. trīs dūrieni ar anestēziju (nenormāli sāpīgi) , tad atgrieza vaļā, izspieda visas strutas un ielika drenāžu. Bet mani palaida mājās tajā vakarā, jo ginekaloģijas nodaļā nebija vietas. Man nākošajā dienā tā drenāža izkrita, es zvanīju ārstam un prasīju, ko lai daraz man saka novāru un bāz atpakaļ. Tā arī darīju, sāpīgs process. Ceru, ka nekad vair šo nepiedzīvošu.

2015-05-22 15:15:12

Evija

Man Dobele pilna narkoze bija,2 reizes graizija mani, no ka isti vini rodas un kas jadara lai vini nebutu nau ne jausmas

2010-12-13 14:31:19

Karina

Pirmo reizi man arī grieza, tikai ar vietējo narkozi, tāpēc 2.reizē izlūdzos dakterei pilno narkozi. Tā kā es domāju, jārunā par šo ar ārstu.
Nu jau būs 3.reize un draud tikai vietējā narkoze:(

2009-10-25 15:27:18

Laila

Vai Bartolīnu ārste pilnā narkozē vai tāpat,ņem skalpelīti un griež??? Jo man pagājušajā gadā bija vairākas reizes,un diezgan nopietni.Vairs no gultas nevarēju piecelties,t 39 .... Un man nevienu reizi nebija nekādas narkozes.Tā jau bija grūti un ļoti sāpēja,un vēl pie reizes bija tās briesmīgas sāpes.

Pievienot komentāru