SASTIEPUMS

Latīņu val.: distorsio

mīksto audu (saišu, muskuļu, cīpslu, nervu) bojājums (daļējs plīsums), kas radies, ja attiecīgais loceklis pārāk strauji, pārāk stipri nepareizā virzienā stiepts. Visbiežāk cieš locītavu saites; ja trauma smagāka, saite var tikt atrauta no kaula, — to sauc par saites atrāvumu. SASTIEPUMS un saišu atrāvumi visbiežāk rodas pēdas, ceļa un rokas pirkstu locītavās. Atšķirībā no izmežģījumiem un kaulu lūzumiem SASTIEPUMS gadījumā sāpes sākumā ir mazākas, bet pastiprinās pēc vairākām stundām, kad locītavā sakrājas izplūdušās asinis; lielākajās locītavās, piem., ceļa locītavā, to daudzums var būt liels. Kustības ir sāpīgas, bet to apjoms nav ierobežots. Ceļa locītavā vienlaikus ar saišu SASTIEPUMS vai atrāvumu var tikt bojāti arī locītavas skrimšļi — meniski, kas vēlāk ieķīlējoties var radīt ceļa locītavā pēkšņus kustību ierobežojumus (blokādes). Pirmā palīdzība. Cietušais loceklis jāimobilizē — roku pakar kaklā, kāju iešinē. Lai mazinātu asinsizplūdumu, cietušo vietu atvēsina (auksts ūdens, leduspūslis, sniegs) un cieši nosaitē. Sildīšanu drīkst izdarīt ne agrāk kā pēc 3—5 dienām, lai neuzkrātos šķidrums un nerastos locītavas iekaisums.
  • Komentāri: 11 no 11
2019-01-16 10:01:25

Anna

Kritu un ir saišu sastiepums kājai cirksnī. Taisīja rentgenu. Ko labāk darīt un cik ilgi var būt problēmas ar staigāšanu?

2018-05-27 21:13:53

Ivetai

Protams, ka operē arī pusaudžus.

2018-05-25 18:53:32

Iveta

Pusaudzis ir satraumējis kāju. Ir aiz domas par ceļa krusteniskās saites plīsumu. Vai pusaudžiem operē krusteniskās saites?

2015-12-04 23:45:29

Kristine

Ir potītes locītavas saišu sastiepuma trauma jau ieguvu vinu apmeram 5gadi atpakal bet tagad visus sos gadus ir bijis ta, ka nedaudz vairak pastaigaju vai paskrienu man atkal sap ta trauma un ar grutibam staigaju. Ko es varu darit lietas laba lai beigtu sapet

2014-04-27 22:19:25

Agnesei

Var pielikt ledu, bet sildīt gan nevajag.

2014-04-27 20:50:11

Agnese

Sveiki!:)
Vakar es neveiksmīgi nokritu un sastiepu labās kājas potīti.Vai jūs zināt ko man darīt?
Staigāt es varu tik kad lieku kāju uz zemes man sāp.
Taču šodien arī braucām uz traumpunktu man teica ka man ir mājas režīms.Vai nevarat ko ieteikt?
Zinu ka ir šņabja komprese bet mums mājās nav:(

2014-02-02 12:21:08

Janai

diagnozi šādām lietām nu nekādi nevar noteikt pa telefonu vai internetu. Noteikti jāiet pie ārsta un jātaisa sonogrāfija.

2014-02-01 23:44:34

Jana

sveiki !
jautājums tāds, dabūju pārslodzi trenažieru zālē, pēdējā laikā bija maz gulēts un daudz darba
vienā brīdī ,skrienot uz skrejceliņa sāka sāpet labās kājas ceļa iekšpusē , pēc treniņa bija grūtibas aiziet līdz mājām .
nu jau 4-ta nedēļa bet vieta ir jūtama
kāju locit varu , pietupties var, saliekt ,atliek, sāp kapjot pa kapnēm augšā vairaāk nekā lejā kāpjot, sāp ejot,stavot uz vienas kājas , kā arī ja kāju ,nesaliecot celī ,ceļ pa labi uz sānu. vēletos zināt ,kadi simptomi ir,ja bojāts menisks-jo ļoti ceru, ka man ir tikai saišu sastiepums ,vai parslodze -jo reāli kritiena nebija, vai asa kajas pastiepšana
paldies!

2013-06-18 00:45:38

Līga

Sveiki!

Pirms dažām dienām stiepu uz 3. stāvu savu smago divriteni + vēl pleca somu, un tas šoreiz izrādījās priekš manis par daudz, jo pēc tam izjutu tādas durstīgas sāpes vēderā, pēc sajūtas it kā pārstiepos. Izgulējos, pamodos, un kad no rīta pamodos - vēders turpināja būt tāds sāpīgs, bet nekonkrēti un ne pārāk stipri. Sajūta tāda, ka ir ka pa laikam sāp dažādās vietās, sākot no kuņģa apvidus, līdz pat dzimumorgāniem, un nu jau 3 dienu sāpes nebeidzas, bet tās nav stipras, drīzāk vnk jūtu, ka nav īsti ērti. Vai tas ir bīstami? Un vai man vajadzētu kaut ko pasākt šajā lietā vai arī sāpes pašas pāries pēc laika? Satraucos, jo kādu dienu vēlos dzemdēt bērnu, un esmu dzirdējusi, ka sievietes nedrīkst nest smagumus, jo tas var kaut kā nelabvēlīgi ietekmēt..
Priecāšos par kādu paskaidrojumu.

2012-12-12 03:48:04

krissty

Sveiks Uldi! Jūsu gadījumā, iespējams, nav vēdera muskuļa sastiepums, jo fizioloģiski to ir ļoti grūti to izdarīt, vieglāk ir šo muskuli pārpūlēt(kas arī nav bieži). Drīzāk tas varētu būt sastīts ar iekšējiem orgāniem vai muskuli iliopsoas(kurš iet gar vēdera iekšējiem orgāniem). Vai pēdējā laikā nav bijusi kāda trauma, stiprs sasitums, pēkšņi pagriezieni? Vai šīs sāpes radās pēkšņi? Ēšanas paradumi?

2012-06-11 16:37:03

uldis

Te tik par locītavu sastiepumiem.
Kāds var ieteikt, ko darīt, ja sastiepts vēdera muskulis?
Tiklīdz mēģinu skriet, tā sāp labā pusē, it kā kāds būtu iebakstījis ar trulu mietu.
Sākumā mēģināju nedēļu atturēties no straujām kustībām, tad divas, bet straujāk pakustoties sāp atkal.
Cik ildi tas var vilkties?

Pievienot komentāru