SANITĀRI EPIDEMIOLOĢISKĀ STACIJA (SES)


galvenā san. epid. iestāde PSRS; kompleksa medicīnas iestāde, kas apvieno sanitāri pretepidēmisko darbu noteiktā teritorijā (rajonā, pilsētā, apgabalā, novada, republikā) vai resorā (piem., ūdens transportā). To vada galv. ārsts, kas vienlaikus ir attiecīgā apkalpojamā rajona, pilsētas, apgabala, novada galv. valsts san. ārsts, bet republikas SANITĀRI EPIDEMIOLOĢISKĀ STACIJA (SES) galv. ārsts ir republikas galv. valsts san. ārsta vietnieks. SANITĀRI EPIDEMIOLOĢISKĀ STACIJA (SES) galv. daļas ir san. hig. daļa, epidemiol. daļa un dezinfekcijas nodaļa. SANITĀRI EPIDEMIOLOĢISKĀ STACIJA (SES) pamatuzdevumi — veikt valsts sanitāro uzraudzību pār sanitāri higiēniskajiem un sanitāri pretepidēmiskajiem pasākumiem, kas vērsti uz apkārtējās vides aizsardzību (pret ūdenstilpju, augsnes un gaisa piesārņošanu), darba, mācību, sadzīves un atpūtas apstākļu uzlabošanu, kā arī kontrolēt saslimstības samazināšanas pasākumu organizāciju un izpildi. SANITĀRI EPIDEMIOLOĢISKĀ STACIJA (SES) veic preventīvo un kārtējo sanitāro uzraudzību pār rūpnieciskajiem objektiem (traumatisma, saindēšanās profilakse, gaisa aizsardzība pret piesārņošanu ar rūpniecības gāzēm, putekļiem, dūmiem). komunālajiem objektiem (dzeramā ūdens kvalitātes un notekūdeņu attīrīšanas ierīču darba laboratoriski san. kontrole), veselības aizsardzības iestādēm un sanatorijām, pārtikas rūpniecības, tirdzniecības un sab. ēdināšanas uzņēmumiem, bērnu un pusaudžu iestādēm; tās plāno un organizē arī profilaktiskos un pretepidēmiskos pasākumus; analizē saslimstību ar inf. slimībām; ceļ iedz. san. kultūru, organizē un sagatavo san. aktīvu.
  • Komentāri: 9 no 9
2022-08-24 10:56:37

Uģim Berzinskim

SES bija padomju laika iestāde.
Jums visdrīzāk jāraksta iesniegums Veselības inspekcijai https://latvija.lv/lv/Epakalpojumi/EP113/Apraksts

2022-08-23 16:53:27

Uģis Berzinskis

Gribētos informēt SES par kliedzoši nepieņemamo sanitāro stāvokli Jelgavā ,Pasta ielā 61,kur kāpņutelpa ir gadiem nesakopta, uz kāpņu margām ir izveidojies arheoloģiski pētāms slānis.Cenšamies izvairīties no pieskaršanās tām.Neskatoties uz mūsu piesardzību,abi ar sievu esam inficējušies ar Covid-19.Negribētos,lai pārējie mājas iedzīvotāji būtu pakļauti līdzīgam riskam.

2020-02-21 17:45:26

Līgai

Baseinu pārbaudi (ja nemaldos) veic Veselības inspekcija: http://www.vi.gov.lv/lv/sakums/kontakti

2020-02-19 11:35:30

līga

Kā Latvijā parbauda peldbaseinus?Piemēram Saldus pilsētas peldbaseinā,pec maniem uzskatiem,neievero sanitarās normas.Cilveki iet baseina,pims tam nemazgajas.Es personīgi pēc baseina apmeklējuma saslimu ar Rotavīrusu.Agrak basein ūdeni parbaudija ,ka ir šosbrīd?

2017-02-02 14:41:03

Puma

Jelgava Satiksmes iela 57-3R SIA G&L velas mazgatuve ir tada netiriba,klienti nes savus metelus jakas un tt tas viss tik nomests uz netiras gridas zem galda.pasa mazgatuve tiek pleki tiriti ar nesaprotamas izcelsmes vielu kas tur pust jau gadiem. izmazgata vela tiesi tapat tiek mesta uz gridas ko pec tam gludina un iepako it ka tira.

2013-12-17 11:49:13

Ainaram

Laikam jau visefektīvāk griezties pie TV Bez tabu.

2013-12-14 11:52:00

Ainars

Ķengaragā mūsu daudzstāvu mājas pagrabs appludināts ar kanalizācijas ūdeņiem. Vai ir kādas instances, kas uzraudzīs, kontrolēs fekāliju un citu atkritumu savākšanas no šīs sabiedriskās vides ?

2012-02-17 08:05:12

Deratizācija

Ministru kabinets ir izdevis Dezinfekcijas, dezinsekcijas un deratizācijas noteikumus http://www.l2d.lv/l.php?doc_id=213318.
Pēc tiem kontroles institūcija infekcijas perēkļiem ir Pārtikas un veterinārais dienests.
Domāju, ka Jums vajadzētu paziņot PVD.

2012-02-17 00:09:06

rina

kada no Rigas bernudarza ir ritiga patversme zurkam ,jo tas gandriz zkraida maziem berniem pa kajam

Pievienot komentāru