izspaidas

Skaidrojums: Kas ir izspaidas?

Vārdnīcā raksta, ka izspaidas ir lopu rauši
Izspaidas ir tie biezumi, kas paliek, kad tu, piemēram, izspied sulu no burkāniem, āboliem vai kāpostiem. Šos biezumus sauc par izspaidām. Pirms vairākiem gadiem gan mūsu skolnieki, gan arī mēs ar Ēriku sākām lietot burkānu, biešu, svaigu kāpostu un citas izspaidas un viennozīmīgi sajutām šo izspaidu pozitīvo iedarbību. Arī šajā kursā mēs sāksim ar izspaidām. Un ne tikai tāpēc, ka šeit ir jaunie biedri. Jums jāsaprot, ka mēs dzīvojam ļoti piesārņotā vidē un šāda veida attīrīšanās, un profilakse ir absolūti nepieciešama. Ko labu dara izspaidas?   Izspaidas palīdz atveseļoties kuņģim – dod kuņģim laiku atjaunoties – un tas ir izspaidu galvenais uzdevums. Bet ne tikai. Izspaidas ar savu negatīvo jonu lādiņu attīra mūsu organismu arī no smagajiem metāliem un radioaktīvām vielām. Profilaktiski izspaidas jālieto ne mazāk kā 2 nedēļas, taču terapeitiski - 50 dienas un pat ilgāk, tik ilgi, līdz tiks panākta pilnīga atveseļošanās. Tātad nākošo nedēļu mēs visi lietosim burkānu izspaidas. Kā pagatavot izspaidas un kā tās lietot?
Šim nolūkam izmanto smalko rīvi.
Pēc tam izspied no burkāniem sulu caur marli, izspaidas savāc un glabā ledusskapī pāris dienas. Centīgākie var gatavot izspaidas katru dienu – tad tās būs enerģētiski vērtīgākas.
No rīta tukšā dūšā izspaidas 1-2 ēdamkarotes bez sakošļāšanas jānorij. Ja izspaidas ir grūti norīt – var piepalīdzēt ar nelielu daudzumu krējuma vai jogurta, ko vienkārši paņem uz mēles pēc izspaidām. Tātad, paņem izspaidas uz karotes gala un norij vai mēģini norīt. Uzreiz paņem krējumu uz tās pašas karotes galiņa un arī norij. Tā izspaidas vieglāk noslīdēs pa barība vadu.
Izspaidas lieto katru dienu no rīta (profilaktiski) vai arī, ja terapeitiski – tad pirms katras ēdienreizes.
Kā darbojas izspaidas? Kāpēc izspaidas ir vajadzīgas mums visiem?
Tev var rasties jautājums: „Kāpēc man jālieto izspaidas, es domāju, ka mana gremošanas sistēma ir kārtībā?”
Pazīmes, kas liecina, ka ir kairināts tavs barības vads:
- dažreiz tev ir grūti norīt; vai arī sāpīgi norīt;
- ēdienreizēs tu piedzer klāt;
- tev dažreiz ir žagas, nesvaiga elpa.

Tavs kuņģis nestrādā pilnvērtīgi;
- tev ir grēmas (dedzināšana),
- sāpes saules pinuma rajonā;
- balts aplikums uz mēles;
- smagums kuņģī;
- salst rokas vai kājas;
- pie izsalkuma sāp vēders;
- negaršo gaļa;
- garšo skābs vai sāļš ēdiens;
- ir kopējs visa organisma vājums;
- bojājās priekšējie zobi;
- sāpes pieres rajonā;
- slikta dūša;
- žagas.

Tev ir kairināta divpadsmitpirkstu zarna:
- tev ir sāpes saules pinuma rajonā un virs nabas, atraugas, rūgtums mutē, sekls miegs, pamošanās nakts vidū, sāpes vēderā pēc ēšanas, slikta dūša, dažreiz vemšana ar žulti, nedaudz apsārtuši acu baltumi, izkārnījumos ir asinis, bojājas dzerokļi, sāpes deniņos.

Atceries „visas slimības sākas no kuņģa”.

Izspaidas atveseļos visu tavu organismu. Taču tev jāzina, ka papildus, ja izspaidas, ko tu apēd ir pietiekoši sausas (un tu dabū tās lejā bez siekalām), tad izspaidas absorbē (uzsūc) visu lieko, kas sakrājies tavā kuņģīžulti, kas ienākusi caur vārtnieku (pilorus) no divpadsmitpirkstu zarnas, nesagremoto barību utt. Tikai tad, kad tavs kuņģis būs absolūti tīrs, varēs notikt šūnu reģenerācija – šūnu atjaunošanās. Un tikai tādā veidā ir iespējams sadziedēt iekaisušo divpadsmitpirkstu zarnas vārtnieku un, protams, atbrīvoties arī no gastrīta.
Tev jāzina, ka kuņģa šūnas atjaunojas dažu stundu laikā. Atceries – izspaidas taču arī ir uzturs, tāpēc, ja pēc izspaidu lietošanas tev nav ēstgribas – neēd. Izspaidas dod laiku, lai varētu atjaunoties kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas vārtnieka šūnas.

Kādas dziedinošas vielas satur izspaidas?
Pirmkārt, tas ir pektīns. Saimnieces zina, kas ir pektīns – to bieži pievieno ievārījuma cukuram un, pateicoties pektīnam, ievārījums sabiezē, līdzīgi kā ar želatīnu.
Parasti pēc izspaidām ēstgriba samazinās ļoti jūtami, jo, izrādās, ka parasti mēs gribam ēst nevis tāpēc, ka patiešām esam izsalkuši, bet gan tāpēc, ka sāp mūsu kairinātais kuņģis. Mēs vienkārši jaucam kuņģa sāpes ar izsalkumu un ēdam, ēdam, ēdam....

- Izspaidas sadziedē kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas gļotādu;
- Izspaidas attīra organismu no dažādām kaitīgām vielām;
- Izspaidas palīdz normalizēt svaru;
- Izspaidas ir barība mūsu zarnu mikroflorai;
- Izspaidas uzlabo sejas krāsu un kopējo pašsajūtu, jo iedarbojas uz visu organismu kopumā;
- Un tāpēc izspaidas mums visiem jālieto obligāti.

Vai izspaidas var aizvietot ar ogli? Kad to var darīt? Tikai izņēmuma gadījumos!
* ja nav iespējams lietot izspaidas darbā (t.i. pirms katras ēdienreizes);
* ceļojumā;
* ja ir lielas grūtības norīt sausās izspaidas.

Kādi ir plusi un kādi mīnusi:
+ ogli ir vieglāk izdzert.
- bet, ogle absorbē visu, kas ir kuņģī: tajā skaitā arī vitamīnus un zāles. Tāpēc medikamentus var lietot vismaz stundu pirms vai pēc ogles lietošanas. Ogle jālieto 1 tableti uz 10kg svara vai arī Sorbex kapsulas - 2 kapsulas neatkarīgi no svara.

Papildus pasākumi:
* sūkāt sāli 10 minūtes pēc katras ēdienreizes;
* lietot ūdeni ar etiķi – ābolu vai vīna etiķi. Ļoti vieglā koncentrācijā – pus tējkaroti un pat mazāk uz glāzi ūdens.

Pēteris Antons
  • Komentāri: 0 no 0

Pievienot komentāru