Medicīnā ar šo vārdu parasti apzīmē nezinātnisku ārstēšanos bez ārsta padoma un palīdzības.

Ar PAŠĀRSTĒŠANĀS nodarbojas gk, cilvēki, kas neizprot medicīnas nozīmi un iespējas un maldīgi domā, ka slimību ārstēšanai pietiek ar pašmācības ceļā iegūtām zināšanām.

Populārzinātnisko med. apcerējumu mērķis nav veicināt PAŠĀRSTĒŠANĀS, to uzdevums ir informēt par svarīgāko slimību būtību, par agrīnajām slimības pazīmēm, par nepieciešamību laikus meklēt ārsta palīdzību un ārstēšanās procesā ievērot ārsta norādījumus.

Uzskats, ka pēc iepazīšanās ar populārzinātnisku med. literatūru cilv. spēj precīzi noteikt sev slimību un pareizi ārstēties, ir dziļi maldīgs. PAŠĀRSTĒŠANĀS ir sevišķi bīstama akūtu slimību gadījumā, piem., ja strauji paaugstinās ķermeņa t°, sākas intensīva vemšana, rodas stipras sāpes kādā ķermeņa daļā u.tml. Šādos gadījumos PAŠĀRSTĒŠANĀS var kļūt slimnieka nāves cēlonis, jo daudzu akūtu slimību ārstēšana ir efektīva tikai tad, ja uzsākta laikus.

Hron. slimību gadījumā PAŠĀRSTĒŠANĀS bieži aizkavē pareizas diagnozes noteikšanu, veicina neatgriezeniskas slimīgas pārmaiņas iekšējos orgānos un mazina izredzes uz izārstēšanos. Tas tomēr nenozīmē, ka slimnieka loma ārstēšanas procesā būtu vērtējama zemu. Daudzu hron. slimību ārstēšana iespējama tikai tad, ja slimnieks aktīvi piedalās ārstēšanas procesā un palīdz ārstam atrast tieši tos līdz., kuri visvairāk atbilst slimnieka organisma īpatnībām.

PAŠĀRSTĒŠANĀS ir pilnīgs pretstats šādai slimnieka un ārsta auglīgai sadarbībai ārstēšanas procesā.
  • Komentāri: 6 no 6
2009-02-19 09:49:17

Kāpec?

1-2h pie ārsta rindā -arī "upscale iestādēs piem. ARS"- (tur esošo redzot stress jau nu nemazināsies) līdz turienei arī janokļūst

2009-01-30 01:09:28

Helēna

Stress ir infekcija organismam.Taču man ir tāds instruments, ar kuru darbojoties pēc īpašas programmas, var atbrīvoties no stresa radītajiem nosprostojumiem.

2009-01-28 02:31:48

:)))

Visas slimības ir no stresa, izņemot tās, kas no labsajūtas

2009-01-28 00:06:13

Helēna

Cilvēks ir unikāla ,sevi regulējoša,atjaunojoša bioenerģētiska sistēma, kurā viss ir saistīts un savstarpēji atkarīgs. Medicīna cilvēku ārstē viendimensijas līmenī, bet
cilvēka veselība izvietojusies vismaz trijās dimensijās.
Tāpēc medikamentozā ārstēšana nesniedz vēlamo rezultātu un tieši ar zālēm tiek iznīcināts šūnu veselības kods.Es nelietoju zāles ,tāpēc labi izjūtu savu organismu. Bieži vien ar nepareizu zāļu lietošanu iedzīvojamies hroniskās slimībās.
Veselība ir tam, kas vēlas būt vesels.Neviens ārsts,ne zāles neglābs,ja pats cilvēks nevēlēsies būt vesels.

2008-11-24 22:33:56

aņuks

Viens kaimiņš prasa otram:
-Kāpēc Tu dzer tik daudz zāles, slims esi?
Otrs:
-Nē, zālēm rīt beidzas derīguma termiņš.

2008-11-24 22:01:26

Ļoti cienu šo metodi - ēst dažādas zales - iztukšot medikamaentu skapīšus - baigais abloms sasniedzams.

Pievienot komentāru