sabiedriska audzināšanas iestāde bērniem no 2 mēn. līdz 3 g. vecumam.

mazbērnu novietni iekārto atbilstoši pirmsskolas bērnu iestāžu prasībām. Tā darbojas 9—12 st. dienā vai arī visu vecāku darba ned. (t.s. diennakts MAZBĒRNU NOVIETNE, kur uzņem bērnus no 1 g. vecuma). Bērnus sadala grupās pēc vecuma: no 2 mēn. līdz 1 g.; no 1 līdz 2 g.; no 2 līdz 3 g. Atbilstoši vecuma īpatnībām tiek veidots mazbērnu dienas režīms. galvenās režīma sastāvdaļas ir miegs, ēdienreizes, rotaļas, nodarbības un pastaigas svaigā gaisā. Šo sastāvdaļu īpatsvars dienas režīmā mainās atkarībā no mazbērna vecuma.

Bērni guļ 14—17 st. diennaktī, 4—6 reizes diennaktī saņem uzturvielām bagātu, vecumam piemērotu uzturu. profilakses nolūkā viņi saņem arī vit-u preparātus. Bērnu organisma nostiprināšanai izdara norūdīšanas procedūras, apstarošanu ar ultravioleto starojumu. Rotaļas un nodarbības organizē tā, lai tās sekmētu bērnu garīgo un fiz. attīstību.

Grupu telpās ir īpašs inventārs un rotaļlietas, kas nepieciešamas bērnu kustību izkopšanai. Tā kā bērnu uzmanība šajā vecumā ir ļoti nenoturīga, rotaļas un nodarbības bieži jāmaina. Stingrai režīma ievērošanai ir svarīga nozīme bērna dzīvē — viņš pierod rotaļāties, paēst un aizmigt noteiktā laikā; tas rada labvēlīgus apstākļus fiz. un garīgajai attīstībai. Tāpēc dienas režīms jāievēro, arī bērnam atrodoties mājās (↑ arī diennakts režīms, bērna).
  • Komentāri: 0 no 0

Pievienot komentāru