ir bieža parādība, kas novērojama dažādu slimību gadījumā.

KRUSTU SĀPES var būt jostas un krustu radikulīta pazīme. Sāpes tad ir ne tikai krustos, bet bieži izstaro uz augšstilbu un apakšstilbu. Tās pastiprinās no kustībām. KRUSTU SĀPES raksturīgas arī jostas un krustu pleksītam. Šīm sāpēm pamatā var būt arī dažādas mugurkaula jostas un krustu daļas slimības, visbiežāk — deģeneratīvas un distrofiskas pārmaiņas mugurkaula skriemeļos, starpskriemeļu diskos, mugurkaula saitēs. Šajos gadījumos KRUSTU SĀPES ir ilgstošas, pat pastāvīgas, tās epizodiski pastiprinās un parasti neizstaro uz citām ķermeņa daļām. Sevišķi intensīvas sāpes rodas kustību sākumā pēc ilgāka miera (gulēšanas, sēdēšanas).

KRUSTU SĀPES pamatā var būt arī mugurkaula jostas un krustu skriemeļu attīstības traucējumi, šo skriemeļu traumas, iekaisumi, audzēji u.c. slimības. KRUSTU SĀPES raksturīgas arī krustu kaula un zarnu kaula locītavas slimībām — šās locītavas iekaisumam, deformācijai utt. Sāpes tad bieži ir vienā pusē, retāk abās pusēs, dažreiz izstaro uz augšstilbu.
KRUSTU SĀPES var būt saistītas ar dažādu iekšējo orgānu slimībām. KRUSTU SĀPES pamatā bieži ir mazā iegurņa orgānu slimības, it īpaši dzemdes un olnīcu slimības, nepareizs dzemdes stāvoklis, urīnpūšļa, urīnvadu, zarnu slimības. Šajā gadījumā sāpes var izstarot uz augšstilbu.

Ārstē slimību, kas izraisījusi sāpes. Bez ārsta atļaujas nedrīkst sildīt un ierīvēt vai lietot citas procedūras.
  • Komentāri: 3 no 3
2021-11-04 20:06:31

Aivim

Drīzāk jau ir otrādi, ja sāp nieres tad liekas, ka sāp mugura.
Ja urīns tumšs un/vai smako, tad jādodas pie ārsta!

2021-11-04 08:14:21

Aivis

Man jau nedelu sap mugura vareru ta but ja sap mugurs tad nieres ari

2015-05-01 22:53:18

kaspars

man jau kadu laiku istraqo sapes uz krustakaulu un tirponja ka ari elektriba sit caur pedam.kas tas varetu but?man 38 gadi.

Pievienot komentāru