KARANTĪNA

Skaidrojums: it. quarantina Četrdesmit, ap Četrdesmit

administratīvu, medicīnisku un san. pasākumu komplekss, kam jānovērš inf. slimību izplatīšanās. Ar KARANTĪNA problēmām starptautiskā mērogā nodarbojas Vispasaules veselības aizsardzības organizācija, kas apkopo datus par sevišķi bīstamo slimību (mēra, holeras, baku) izplatīšanos pasaulē un informē par to valstis, kuras ietilpst šajā organizācijā. KARANTĪNA paredzēti administratīvie san. pasākumi (valsts robežu slēgšana, pasta sūtījumu nepieņemšana no epidemiol. ziņā bīstamām valstīm) un medicīniskie san. pasākumi (pasažieru aptaujāšana par veselības stāvokli, kad tie šķērso robežu; bagāžas un kravas san. apskate un, ja nepieciešams, dezinfekcija, dezinsekcija, deratizācija; aktīva slimnieku meklēšana un izolācija; ar slimnieku saskarē bijušo personu observācija; steidzama ķīm. profilakse un vakcinācija). Valsts iekšienē KARANTĪNA var būt pakļautas atsevišķas personas, ģimene, kolektīvs vai pat apdzīvota vieta. Tā, piem., uz laiku pārtrauc uzņemt bērnus pirmsskolas bērnu iestādē, ja tajā konstatēta saslimšana ar inf. slimību. KARANTĪNA laiks parasti ir vienāds ar attiecīgās inf. slimības inkubācijas periodu. KARANTĪNA pasākumus PSRS veic san. epid. dienests. KARANTĪNA plaši praktizē arī lauks-ā un veterinārijā.
  • Komentāri: 2 no 2
2020-03-31 02:57:35

Jānis

Covid-19 plosās pasaulē. Nu ir šim teminam "dzīres" nezinu kā profesionālāk izteikties. Karantīna tiek notekta. Daļēji ari Latvijā. Un infeicētajiem ir karantīna pilnībā. Tāpat arī ir pilnīga karantīna ieviesta tādās valstīs kā Itālija, Spānija. Krievija (Masakva). Ķīna jau šo soli izgāja. Tagad tas kas darās pasaulē, tas ir laiks ko es nekad savā mūžā necerēju piedzīvot.

2011-10-11 20:24:35

audzinataja

Bernu darza ,grupa kura stradaju sobrid pec medmasas noteikta tika uzlikta skarlatinas karantina.Bet neskatoties uz to grupu apmekle 5 berni un ari audzinatajas tiek paklautas skarlatinas saslimsanai.nekadi drosibas pasakumi netiek veikti.
grobinas pilsetas bernudarzs.

Pievienot komentāru