TALASOTERAPIJA

Skaidrojums: gr. thalassa jūra + therapeia ārstēšana

ārstēšana ar jūras klimatu un jūras peldēm.

TALASOTERAPIJA ietver jūras gaisa, saules radiācijas, jūras ūdens, kā arī ainavas ietekmi. Visaktīvākais TALASOTERAPIJA veids ir peldēšanās jūrā, kas uzlabo termoregulāciju, asinsriti, elpošanu, normalizē vielmaiņas procesus, paaugstina organisma tonusu. Jūrā uz cilv. organismu iedarbojas ūdens spiediens, viļņošanās, sāļi un organiskās vielas, kā arī apkārtējais gaiss un saules radiācija.
Siltuma apmaiņa starp ķermeni un jūras ūdeni izraisa ķermeņa t° pazemināšanos, kuras pakāpe atkarīga no ūdens un ķermeņa t° starpības, organisma termoregulācijas spējām. Jo zemāka ūdenim, jo lielāka siltumatdeve no katra ādas cm2, tātad lielāka peldes termiskā ietekme. Jūras ūdens viļņošanās veic ķermeņa hidromasāžu.
Jūras ūdenī izšķīdušie sāļi kairina ādas receptorus; ļoti plāna sāls kristālu kārta nosēžas uz ādas un izraisa organisma reakciju, kas turpinās vēl kādu laiku pēc peldes; zināmā mērā nozīmīga arī jūras aļģu ietekme. Liela nozīme ir arī jūras ainavai ar plašo apvārsni, mainīgo kolorītu, ūdens viļņošanos; tā cilvēku ietekmē emocionāli, uzlabo viņa garastāvokli, līdz ar to paaugstinot organisma tonusu.

Pārējie TALASOTERAPIJA veidi: uzturēšanās jūras krastā aktīvā vai pasīvā veidā Šeit iedarbojas visi TALASOTERAPIJA faktori, izņemot tiešo jūras ūdens ietekmi, t.i., gaiss, saules radiācija, ainava. Kūrortu sanatorijās plaši izmanto arī nakts miegu jūras krastā speciāli iekārtotās terasēs vai vaļējās verandās. Veselīgais gaiss un viļņu šalkoņa ir laba miega veicinātāji un veselības uzlabotāji.
  • Komentāri: 0 no 0

Pievienot komentāru