instruments, ko lieto, lai ievadītu ( injicētu) organismā dažādus ārstn. šķīdumus vai atsūktu šķidrumus no ķermeņa vai orgānu dobumiem, kā arī citām procedūrām.

ŠĻIRCE sastāv no stikla cilindra ar iedaļām, kas ļauj precīzi dozēt ievadāmā šķidruma daudzumu, no metāla vai stikla virzuļa un adatas. ŠĻIRCE ir dažāda tilpuma —- 1, 2, 5, 10, 20 ml. Injekcijas adatas ir dažāda tipa, piemērotas šķidruma ievadīšanai ādā, zemādā, muskulī, vēnā, artērijā. Šķidruma atsūkšanai (punkcijai) no dobumiem (piem., pleiras dobuma vai locītavas dobuma) ir speciālas adatas.
Pirms lietošanas ŠĻIRCE un adatas jādezinficē novārot. Cilindru un virzuli atsevišķi ietin marlē, ieliek sterilizatorā ar vārītu atdzesētu ūdeni un vāra 45 min. Sterilu ŠĻIRCE var uzglabāt speciālā slēgtā traukā 70° spirtā. ŠĻIRCE saliek ar sterilu pinceti vai nomazgātām, ar spirtu notīrītām rokām tā, lai nepieskartos ŠĻIRCE daļām, kas saskaras ar ārstn. šķīdumu, un tai adatas daļai, ko ievada audos.

Izgatavo arī dažāda tilpuma plastmasas ŠĻIRCE, kas domātas vienreizējai lietošanai (sterilas ŠĻIRCE ievietotas sterilā, hermētiski noslēgtā plastmasas maisiņā).
  • Komentāri: 1 no 1
2011-04-22 10:14:31

b

Vai tad tādas vārāmās sļirces vispār vēl ražo?

Pievienot komentāru