ADATU TERAPIJA, adatu dziedniecība, akupunktūra

Latīņu val.: acupunctura

sena Ķīnas tautas medicīnas metode.

Tās pamatā ir stingri noteiktu t.s. aktīvo punktu kairināšana, ko izdara, tajos iedurot ar ļ speciālām (tērauda vai sudraba) dažāda garuma (1,5—8 cm) adatām.
Ķīniešu literatūrā aprakstīts vairāk nekā 600 aktīvo punktu, kas atrodas uz ķermeņa virsmas 14 līnijās. Šie punkti atbilst nervu zaru izvietojumam. Atkarībā no slimības veida izvēlas dažādus punktus.

Adatu iedur katram punktam stingri noteiktā dziļumā un tur 5—20 min. un arī ilgāk. Tā tiek kairināti ādas, zemādas, muskuļu u.c. audu nervgaļi un rodas nervu sistēmas, iekšējās sekrēcijas dziedzeru sistēmas u.c. sistēmu atbildes reakcijas.

ADATU TERAPIJA, adatu dziedniecība, akupunktūra dod ārstn. efektu gk. perifēriskās nervu sistēmas slimību (neirīta, polineirīta, neiralģijas, radikulīta). funkcionālo nervu sistēmas slimību un asinsvadu slimību (migrēnas, hipertoniskās slimības sākumstadijas, Reino slimības u.c.) gadījumā. ADATU TERAPIJA, adatu dziedniecība, akupunktūra lieto arī alerģisku slimību (piem., astmas) un dažu ādas slimību (piem., ekzēmas ārstēšanā.

ADATU TERAPIJA, adatu dziedniecība, akupunktūra izdara speciālisti īpaši iekārtotos kabinetos. Pēdējos gados ieviešas jauna ārstn. metode — elektroadatu terapija; to izmantojot, organismā var ievadīt dažādas ārstn.
  • Komentāri: 0 no 0

Pievienot komentāru