POLIPI

Latīņu val.: polypus
Skaidrojums: gr. polypūs polips < poly daudz + pūs kāja

patoloģiski bārkstveida vai sēņveida izaugumi uz gļotādas. Cēloņi: pastiprināta audu atjaunošanās (čūlām sadzīstot), hron. iekaisums (piem., kolīts). hormonālā līdzsvara traucējumi, ilgstošs kairinājums (piem., dziedātājiem, oratoriem dziedātāju mezgliņi). POLIPI var būt viens vai vairāki, pēc lieluma vienādi vai dažādi, atrasties tuvu cits pie cita vai attālāk. POLIPI visbiežāk mēdz būt deguna ejās, deguna blakusdobumos, elpvadā, balsenē, kuņģī un zarnās, urīnceļos, dzemdē (↑ dzemdes kakla kanāla polips). Atkarībā no lokalizācijas tie var radīt elpošanas, rīšanas, vēdera izejas traucējumus, kuņģa un zarnu motorikas traucējumus. Komplikācijas — čūlas veidošanās POLIPI virsmā, asiņošana, kam seko anēmija. Par POLIPI dažkārt nepareizi apzīmē t.s. neīstos POLIPI : granulomas — granulācijas pēc hron. iekaisumiem; zarnu sienas audzējus, kas paceļ gļotādu, atgādinot POLIPI; embrionālos POLIPIplacentas bārkšu paliekas dzemdes gļotādā; sirds POLIPI — fibrīna nosēdumus sirdī. POLIPI var pāriet ļaund. audzējā, tāpēc tos ārstē ķirurģiski. Profilakse. Jānovērš veicinātāji faktori, laikus jāārstē hron. iekaisums.
  • Komentāri: 3 no 3
2012-03-25 20:41:34

Janis

Man šis stāsts ir vēl nepatīkamāks.Tie operēti desmitiem reižu.Reizi abi deguna dobumi tīrīti,kas irSMAGA OPERACIJA.Pēdējas 4r Stradiņos.Pēdējoreiz pirms 2g operēja profesores kundze centra vadītāja.Nepagāja pusgads atkal polipi parādijās.Elpošana caur degunu gandrīz neiespējama.Nav vairs nekādu cerību.

2009-03-30 19:31:18

Ingai

Neesmu dakteris, tāpēc mani ieteikumi jāuzņem kritiski.
Man ir alerģija pret dažādām smakām, smaržām un dažu cigarešu dūmiem. Izpažas tas tā, ka saskaroties ar smaku, no kā man ir alerģija pat reizēm tikai minūti, man rodas iesnas, kas nepāriet 2-3 dienas. Pieņemu, ka iekaist tie paši polipi, jo bērnībā mani pie ausu-kakla-deguna ārsta veda gandrīz katru mēnesi. Varbūt, ka Jums ir līdzīgs cēlonis.
Man toreiz ieteica vienu jogas vingrinājumu - ja nemaldos lauvas poza. Noguļas uz vēdera un tad ar rokām atspiež ķermeņa augšdaļu cik tālu var un vienlaikus izbāž mēli, cik vien tālu var uz leju. Tur 15-20 sekundes, tad atlaižas atpakaļ. Atkārto vairākas reizes. Ideja tāda, ka asinis pieplūst kaklam un palīdz cīnīties ar iekaisumiem. Laikam jau to mēli var bāzt ārā arī neguļoties uz grīdas.

Vēl varu ieteikt norūdīties. Tas vienkārši palielina organisma vispārējo pretestību. Pats jau gadiem no rīta norīvējos ar aukstu ūdeni. Vajag sākt pamazām ar remdenu.

2009-03-30 10:54:28

Inga

Man divas reizes ir operēts deguns polipi,bet jēga nekāda pēc pirmās operācijas,divus gadus viss bij kārtībā,bet pēc otrās vienu mēnesi,jūtos vienkārši briesmīgi nav ne ožas,ne garšu izjūtas zinu tikai to ka es vairs netaisīšu operāciju,jo pēc otrās operācijas es ļoti slikti jutos,jo katra narkoze dara savu,tāpēc gribu zināt varbūt kāds zina kā var ārstēt polipus ar dabas līdzeklīem lūdzu rakstiet ja kāds ko zina ar patiesu cieņu.Inga.

Pievienot komentāru