onihozes
NAGU SLIMĪBAS

Latīņu val.: onychoses

var būt gan iedzimtas, gan iegūtas pēc dažādām iekšējo orgānu, iekšējās sekrēcijas dziedzeru vai nervu sistēmas slimībām un mehānisku, fiz. vai ķīm. faktoru iedarbības.

Iedzimts var būt pilnīgs nagu plātnīšu trūkums vai nepilnīga attīstība, kropla nagu forma, bālgani plankumi nagos vai pilnīgi balti nagi, stipri izvelvēta forma vai ļoti biezi, cieti nagi. Fiz. un ķīm. traumas var būt cēlonis nagu trauslumam, nepareizai formai, kā arī ļoti mīkstām, plānām nagu plātnītēm. Meh. traumas rada naga plātnītes sašķelšanos, daļēju vai pilnīgu atdalīšanos, ļoti cietas, biezas ragveida plātnītes veidošanos. Nepareiza nagu apgriešana, šauri apavi veicina naga plātnītes sānmalas iespiešanos zem naga valnīša (↑ ieaudzis nags).

Nagus visbiežāk bojā naga sēnīšslimības, kā arī zvīņēde, ekzēma, neirodermīts u.c. ādas slimības. Naga valnīša ādas sausums, kā arī roku ādas nepietiekama kopšana rada atnadžus — virspusējus, sīkus, ļoti sāpīgus naga valnīša raga kārtas sasprēgājumus. Ja tajos iekļūst inf. (raugveida sēnes, streptokoki, stafilokoki), rodas naga valnīša iekaisums — paronihija (↑ panarīcijs). Valnītis pietūkst, kļūst sārts un sāpīgs, uzspiežot uz tā, izdalās nedaudz duļķainu strutu. Paronihija bieži atkārtojas cilvēkiem, kas slimo ar cukura diabētu.

Ārstēšana pēc ārsta norādījumiem.
  • Komentāri: 0 no 0

Pievienot komentāru