MELANOMA

Latīņu val.: melanoma
Skaidrojums: gr. melas, melanos melns

pigmentu melanīnu izstrādājošo šūnu audzējs. Izšķir labd. un ļaund. MELANOMA. Pie labdabīgajām MELANOMA pieskaita dažus piedzimtus pigmentētus acs vai ādas audzējus, arī dažas dzimumzīmes vai dzimumplankumus. Bieži vien šie veidojumi ir jauniem cilv., nereti tūlīt pēc dzimšanas. Ļaundabīgās MELANOMA nereti attīstās no labdabīgām, gk. ķermeņa ādā (↑ ādas audzēji) un acī (acu audzēji). tās var parādīties jebkurā vecumā, aug infiltratīvi, strauji un plaši izplatās organismā ar limfu (ādas MELANOMA) vai ar asinīm (acs MELANOMA). Ļaund. MELANOMA nereti čūlo un asiņo, taču to ārējais izskats ne vienmēr ir raksturīgs — tās grūti atšķiramas no parastajām dzimumzīmēm. Ārstēšana ķirurģiska (izdarīt apsaldēšanu, piededzināšanu ir bīstami), ļaundabīgām MELANOMA — pilnīga un plaša operācija, izlobot arī reģionālos limfmezglus. Ļaund. MELANOMA ķirurģisko ārstēšanu kombinē ar staru terapiju vai ķīmijterapiju. Galvenais ļaund. MELANOMA profilakses pasākums — savlaicīga un radikāla labd. MELANOMA ārstēšana
  • Komentāri: 3 no 3
2009-06-02 17:01:14

Juris

Melanomu kategoriski ir aizliegts starot, kā minēts augstāk. Pēc starošanas 100% ātri var dabūt metastāzes kaulos. Un arī reģionālie limfmezgli ne vienmēr jāņem ārā, jo tie palīdz organismam cīnīties un neļauj metastazēties. Un viss svarīgākais pirms!!! operācijas saņemt viroterapiju-zāles Rigvir. Tas pasargā no metastāzēm un pēc operācijas cīnās ar vēzi-atrod un iznīcina ļaundabīgās šūnas, nekaitējot veselajām.

2009-05-21 16:37:55

Diāna

Melanomu visefektīvāk var ārstēt un izārstēt ar viroterapijas palīdzību. http://www.viroterapija.lv/ te var sīkāk izlasīt, kas ir viroterapija un kā tieši viņa spēj ārstēt Melanomu.

2009-05-11 18:00:51

Ha.. laicīgi pierakstījos, jo nepatika ne tikai viena dzimumzīme, bet ir vairākas sūdzības..
Tiku uz VC 4 Skanstes ielā 13.
Iegāju pie dakteres, standarta jautājums par ko sūdzaties...
sāku izklāstīt sūdzību sarakstu un viņa man pretīm...šodien par to un to mēs nerunāsim, runāsim par šito un šito..
Ok.. palūdza līdz pusei izģērbties un ar kaut kādu lupai līdzīgu priekšmetu apskatīja dzimumzīmi...
rezultāts... - Es negribu Jūs biedēt,šobrīd grūti pateikt, šo dzimumzīmi vajadzētu pārbaudīt atkārtoti, nāciet pie manis Oktobrī...
Piedevām neko nezinot uzbrauca augumā, ka es neārstējot pinnes...sviests kaut kāds.. ja vien viņa zinātu, kam esmu gājusi cauri un ko ir varējuši darīt citi ārsti!

Eiropas savienība noteikti labu naudiņu par skīringu samaksāja, bet ko man kā pacientam deva aptaujas anketas aizpildīšana un bezmaksas apskate, kur tik un tā ir jāatnāk atkārtoti un pa maksu..

Nekad vairs neiešu ne uz vienu bezmaksas akcijā ietilptošu pakalpojumu...velti tikai laiku iztērēju..

Pievienot komentāru