var būt labdabīgi un ļaundabīgi.

Pēc izcelsmes izšķir 4 GALVAS SMADZEŅU AUDZĒJI grupas:
1) audzēji, kas veidojas no smadzeņu apvalkiem vai to asinsvadiem (piem., meningioma, angioretikuloma) un aug ļoti lēni;
2) audzēji, kas veidojas no pašu smadzeņu audiem, aug tajos samērā strauji (astrocitoma, oligodendroglioma);
3) hipofīzes audzēji, kas aug ļoti lēni;
4) citu orgānu (plaušu, krūšu dziedzeru, nieru) audzēju metastāzes, kas smadzenēs nonākušas ar asinīm.

GALVAS SMADZEŅU AUDZĒJI var izraisīt vispārējas un vietējas pazīmes. Vispārējas pazīmes ir galvassāpes, slikta dūša vai pat vemšana (neatkarīgi no ēšanas), reibonis, psihes pārmaiņas (mainās raksturs, palēninās psih. procesi, rodas pat personības pārmaiņas), redzes traucējumi, epileptiski krampji u.c. Vietējas pazīmes atkarīgas no tā, kādus smadzeņu centrus audzējs saspiež. Traucējumi pakāpeniski palielinās, visbiežāk rodas locekļu vājums un jušanas traucējumi vienā ķermeņa pusē, runas, redzes traucējumi (neredz vienas puses priekšmetus).

GALVAS SMADZEŅU AUDZĒJI vispārējo un vietējo pazīmju sakarība atkarīga no audzēja lokalizācijas, lieluma un no tā, vai tas traucē smadzeņu šķidruma plūsmu. Ja audzējs samērā agri nosprosto smadzeņu šķidruma noplūdi, vairāk izpaužas vispārējas pazīmes. Ja smadzeņu šķidruma noplūdei nekādu šķēršļu nav, rodas gk. vietējās pazīmes. Lai GALVAS SMADZEŅU AUDZĒJI diagnosticētu, vispirms izdara rūpīgu neiroloģisko izmeklēšanu. Lieto arī kontrastizmeklēšanas metodes, kā arī radioaktīvos izotopus.

Ārstē kombinēti. Ja iespējams, audzēju izoperē. Daļā gadījumu pēc operācijas lieto medikamentus, kas kavē audzēja šūnu augšanu, vai izdara apstarošanu. Šāda ārstēšana stipri samazina audzēja šūnu augšanas aktivitāti, un process ilgstoši stabilizējas. Ja audzēja lokalizācijas un slimnieka vispārējā stāvokļa dēļ operācija nav iespējama, lieto ķīmijterapiju un izdara apstarošanu. Bez tam lieto ari hormonus, kas samazina audzēja šūnu augšanas intensitāti.
  • Komentāri: 15 no 32
2019-03-10 19:11:42

Linda

https://www.facebook.com/groups/309132679803649/about/
Šī ir saite uz privātu forumu Facebook smadzeņu audzēju (arī smadzeņu cistu), pacientiem, izdzīvojušajiem, viņu ģimenēm un draugiem, lai dalītos ar informāciju un personīgo pieredzi par savu ‘ceļojumu’. Ikviens tiek mudināts dalīties medicīniskā, emocionālā un psiholoģiskā pieredzē, lai uzzinātu vairāk un, iespējams, palīdzētu sev un citiem.
*Grupas nosaukums ir “Smadzeņu audzēji – SARUNAS”. Ņemiet vērā, ka grupa ir paredzēta tikai un vienīgi problēmas skartajiem.

2017-11-14 18:53:57

Ingrida

Man galva sāp jau pusgadu vairāk sāp pie deniņem spiež.
Kas tas var būt?

2017-02-14 20:44:22

Modrite

Sveiki man bija retgens uz kura bija sledziena noradits kad ir aizdomas par meningeomu bet neviens man neko nesaka un nesuta ne uz parbaudi vai ir vai nav un ta ka man ir iekaisums abos auksejos zoklu dobumos un deguna neliela cista bet vienigais ko lor man izrakstija zales un pateica lai.menesi dzerot un tad lai ejot atkal pie vina un tad skatisies nosutit uz magnetisko rezonansi vai uz datora tomografiju kads ir jusu viedoklis ko jus man ieteiktu.

2017-02-14 20:37:42

Modrite

Sveiki man bija retgens uz kura bija sledziena noradits kad ir aizdomas par meningeomu bet neviens man neko nesaka un nesuta ne uz parbaudi vai ir vai nav un ta ka man ir iekaisums abos auksejos zoklu dobumos un deguna neliela cista bet vienigais ko lor man izrakstija zales un pateica lai.menesi dzerot un tad lai ejot atkal pie vina un tad skatisies nosutit uz magnetisko rezonansi vai uz datora tomografiju kads ir jusu viedoklis ko jus man ieteiktu.

2017-01-21 20:38:10

Neziņā

Es nezinu kas notiek. Man no galvas
nāk kaut kāds šķidrums. Es pieliku
salveti un krāsa ir kā strutas. Es
nezinu man ir tikai 11. gadi. Es ceru
ka nekas traks. Ja kāds ko zin lūdzu
komentejiet!!! :-(

2015-07-13 13:47:48

T.R.

DiaMed SIA, Riga tel. 67471788 Bruņinieku 5/17 1.slimnicas teritorija neiroķirurgu konsultacija.Maksa par konsultaciju 50eiro.Interneta ir informacija- Galvas smadzeņu audzeji. Man palidzeja preparats AMIGDALINA B-17 tas ir vitamins pret audzeju. Latvija viņu nereklame, kaut arsti zina ka viņš palidz.Interneta ir apraksts AMIGDALINA B-17. Veiksmi un veselibu.

2015-07-12 13:25:23

T.R.

Ja ir problemas ar galvu ir jaiet pie neirologa pec nosutijuma uz magnetisko rezonansi,kura ļoti smalki vis tiek paradits. Rezonanse maksa 28eiro. Veiksmi.

2015-06-09 23:13:16

Sanita

Sveiki visiem man bieži sāp galva jau ļoti sen bieži sāp tikai viena galvas.puse man jau citreiz bail paliek nezinu ko darit

2015-02-15 13:27:41

Nils

Kadas ir sekas pec operacijas!? cik operacija izmaksa!? un cik ilgi ta norit!? ludzu atbildi gaidu!!:(

2014-11-02 14:06:37

Laikam paranoja..

Sveiki visiem! Droši vien, ka man ir tikai paranoja (vismaz jācer), taču es saprotu, ka kaut kas nav tā, kā vajag. Man bieži ir melns gar acīm, sareibst galva, iedurās vēderā.. Paelpot nevaru, logi šūpojas. Kaut kas nav labi..

2014-06-12 22:52:02

Julija

Arvi, man bija tieši tā pat, tā ir viena no migrēnas pakāpēm, tam ir zāles, jums jāaiziet pie neirologa un jāpasaka, ka jums ir migrēna, jāpastāsta visi simptomi. Man šo migrēnu atklāja Francijā grūtniecības laikā, paldies Dievam pēc dzemdībām pārgāja bez zālēm. Tāpēc nevaru pateikt, kas tieši būtu jālieto. Ja pārzinat angļu valodu ierakstiet google meklētājā SUNCT SYNDROME tā ir tā migrēna un apraksts par to, diemžēl latv. val. tāda informācija nav pieejama.

2014-03-08 03:27:09

Hipofizes audzējs

Man jau 11 gadus diagnosticēts hipofizes kaut kādas tur daivas audzējs.Neliels-tikai 3cm diametrā.Viss sākās ar to,ka man sākās vemšana.Pilnīgi ne no kā.Es jūtos labi,bet te-pēkšņi slikta dūša un jāskrien uz labierīcībām.Pēc tam parādījās galvassāpes,kā arī paaugstināts asinsspiediens,dēļ kā pat nokļuvu slimnīcā.Tur mani novēroja.Galva sāpēja vai reiba pārmaiņus-katru dienu.Koordinācija -arī tagad man viņa ir stabila.Tikai veicot magnētisko rezonansi man atklāja,ka hipofīzē ir 1cm diametrā veidojums.Ārsti kategoriski atsakās to operēt,jo tas nav operejams.Tagad asinsspiediens ir normas robežās,galva gan bieži sāp.Vemšana -tā man ir samērā reti.Bet galvassāpes dažreiz ir tik stipras,ka ar parastajiem pretsāpju medikamentiem tās apturēt ir neiespējami.Tagad mans audzējs uzradās arī parastajā galvas smadzeņu tomogrammā.Kaut gan 3cm jau nav liels...

2014-01-29 09:58:40

Inga

Labdien!

Man ir ļoti spēcīgas galvas sāpes, galva griežas
Nemitīgi reiboni nāk, galvu spiež no visam pusēm! Var lūdzu pateikt pie kāda ārsta griesties un kādi izmeklējumi ir nepiecuešami!

2014-01-24 13:30:38

Arvis

Ja man Visu laiku viena galvas puse ir tada ka SMaga un taj pusee ari ac vairak asaro un ari deguna dobuma ir iesnas kas tas varetu but ?

2013-07-10 18:20:10

bumbum

jā, man jau kādus 3 gadus sāp galva un ir slikta dūša tās sāpēšanas laikā. nezinu, ko darīt, pie ārsiem biju un itkā nekā nav. omei arī visu mūžu sāpējusi galva, bet asinsrites dēļ. bail

Pievienot komentāru