FRIZĒTAVA tiek vienmērīgi izvietotas katrā apdzīvotā vietā un var atrasties atsevišķā ēkā, dzīvojamās ēkas pirmajā stāvā vai arī vienā ēkā ar citām komunālo pakalpojumu iestādēm, piem., pirti, viesnīcu.

Frizētavā ir jābūt darba telpai, uzgaidāmajai telpai ar garderobi, kā arī palīgtelpām. Darba telpai jābūt gaišai un pietiekami lielai, katrai darbvietai nepieciešams 4,5 m2 liels laukums; ja FRIZĒTAVA ir viena darbvieta, tas nedrīkst būt mazāks par 8 m2. Darba galdu virsmas jānosedz ar materiālu, ko var viegli mazgāt un dezinficēt, piem., biezu stiklu u.tml. Pie katras darbvietas jābūt speciālam tualetes galdiņam, izlietnei, spogulim. Jāiekārto atsevišķa izlietne personālam roku mazgāšanai. Darba telpai, tāpat kā uzgaidāmajai telpai, jābūt labi vēdināmai. Palīgtelpas paredzētas ūdens karsēšanai, tīrās un lietotās veļas glabāšanai, personāla virsdrēbēm, inventāra uzglabāšanai utt.

FRIZĒTAVA darbiniekiem stingri jāievēro personiskās higiēnas noteikumi. Par meistariem un viņu palīgiem var strādāt tikai veseli cilv., aizliegts strādāt personām, kas slimo ar strutainām, sēnīšu vai citām ādas (gk. roku) slimībām, ar matu slimībām, venēriskām slimībām, kā arī ar aktīvu tbc.

FRIZĒTAVA darbinieku veselību regulāri pārbauda, kā arī noskaidro, vai strādājošais nav kādas inf. slimības ierosu nēsātājs. Friziera darba san. hig. noteikumos paredzēts katram klientam lietot tīru dvieli, salveti u.c., kā arī dezinficētus instrumentus. FRIZĒTAVA telpas rūpīgi jākopj. San. ārsti periodiski pārbauda higiēnas noteikumu ievērošanu frizētavās.
  • Komentāri: 3 no 3
2009-01-27 19:48:54

Zilete

Tagad jau inspektores pasakusas nakt vai katru menesi. Sez ,skaidri redzams,ka ,,nosit,,laiku...Papira kalni... Par brivu liek piegriezt(itka),bet kad piekeries,tad jagriez ilgi. Vispar vajag arii so ,,kantori,,saiisinat. Lai iet autobusos un vilcienos meklet utis. Ja frizetava bus nepievilciga,cilveki vienkarsi neies! Bet te ,redzams, telo darbu un svarigumu. Pievienojos iepr. rakst.

2009-01-20 19:05:52

frizētavas citur

Var protams sūroties par kontrolieriem, bet šai medaļai ir arī otra puse.
Darba darīšanās esmu pietiekami ilgi dzīvojis ārzemēs, kur nācies arī apmeklēt frizētavas. Tā cena (toreiz) tik traki neatšķīrās no cenām LV frizētāvās par to pašu cenu. Piem. ASV, "wet cut" maksāja 10-12USD (mums šobrīd 4-10Ls), bet bija remontētas un tīras telpas, aprīkotas ar kondicionieriem vasarās, katram klientam tika lietots vienreizējais papīra dvielis. Neviens nemēģināja to pašu žileti vai bārdas nazi lietot vairāk kā vienam klientam, jo galu galā tā var izplatīt AIDS u.c. slimības.
Frizieres arī vienmēr bija laipnas un pat smaidīgas, jo no viņu darbā un attieksmes atkarīgs, vai klients atgriezīsies, bet mums ar apkalpošanas kultūru tā ir kā ir.

2009-01-20 18:08:51

Juka

Kadas tas Veselibas insp, kontrolieres! Deguni makonos! Aiz varas apzinas! Skali klaiga, cila instrumentus un apspriez iekartojumu! Velk laiku,jo beigas raksta cik ilgi buts ,,objekta,, .A ta pa pilsetu staiga cauram dienam . Vienmer visos veikalos un tirgos staiga pielaikodamas lupatas. Un kad zvana dzird sakam-es esmu ,,objekta,,. Tad sastada aktu par apsekosanu uz kadam 12 lapam,katra lapa pa krustinam ievelk. Viss ka no istiem krievu laikiem,kad tur galvenokart stradaja oficieru madamas,un mekleja utis.

Pievienot komentāru