BURSĪTS

Latīņu val.: bursitis
Skaidrojums: lat. bursa soma

gļotsomiņas iekaisums.

Visbiežāk rodas gļotsomiņās, kas atrodas locītavu tuvumā. BURSĪTS var izraisīt trauma (it īpaši atkārtota), kā arī inf., ja tā iekļuvusi gļotsomiņā sakarā ar ievainojumu vai vispārēju saslimšanu (piem., ar tbc, furunkulozi). BURSĪTS novērojams tādu profesiju pārstāvjiem, kuru darbs saistīts ar spiedienu vai traumatizāciju locītavu apvidū (piem., ceļa locītava — ogļračiem, mežstrādniekiem, elkoņa locītava — gravieriem). BURSĪTS rodas gk. elkoņa vai ceļa locītavas apvidū, retāk virs Ahileja cīpslas, virs augšstilba kaula lielā grozītāja. BURSĪTS var būt gan akūts, gan hronisks; hron. BURSĪTS parasti rada locītavas apvidus atkārtota traumatizācija.

BURSĪTS gadījumā gļotsomiņā uzkrājas šķidrums; veidojas mazsāpīgs pietūkums. Retos gadījumos āda vīrs gļotsomiņas ir iekaisusi, apsārtusi. Locītavas kustības nedaudz ierobežotas.

Ārstēšana. Akūta BURSĪTS gadījumā locītavai nodrošina miera stāvokli, lieto spiedošu pārsēju, kompreses. Ja šķidrums ilgstoši (vairākas ned.) neuzsūcas, to atsūc. Ja šķidrums gļotsomiņā sastrutojis, ārstē ķirurģiski. Hron. BURSĪTS ārstē ar ultraīsviļņu terapiju, parafīna kompresēm; ja šķidrums neuzsūcas vairākus mēn., nepieciešama ķir. ārstēšana.

Profilakse. Jāsargā locītavas no traumām. Profesijās, kur iespējama locītavu traumēšana (piem., mežstrādniekiem, parketa klājējiem), kā arī dažos sporta veidos (piem., hokejā) jālieto ceļu locītavu aizsargi.
  • Komentāri: 5 no 5
2019-09-14 16:13:49

marija

ko nozime izsvidums glotsominas 4 mm?

2016-04-22 07:22:04

Anonīms

Ceļa sasituma rezultātā radās pietūkums.turpinaju aktivi stradat,sportot,jo sapes nebija lielas un pec menesa traumatalogs meginaja atsukt skidrumu,bet tur jau bija gels un atsuksana nedeva rezultatus.no ieteikta osteogela nebija nekadu izmainu.pec 3men.no traumas briiza jelgavas traumataloge saka,ka viss shtokos,bet ta protams nedoma bursita iekaisums ko var konstatet jau pec rentgena(fizioterapeita versija).tas man ieteica dolobene gelu un kaut kadas kompreses tomer nesaklausiju perliecibu un devos uz ZVC.tur pavisam cita izpratne un nopietna attieksme.paslaik ar optimismu gaidu rindā pie arsta traumataloga.vel dabuju nosutijumu uz ultrasonografiju.tomer sakuma uzklausisu traumataloga versiju par to visu un tad domaasim talak ko iesakt.

2014-08-28 17:43:54

to pacients

negvelz muļķības... tikko pārnācu no "ķirurģiskas iejaukšanās" cietos 2 dienas, jo netiku pie ārsta. Nekādas smēres vai zāles nelīdz. Procedūra bez lokālās anestēzijas ar adatu iedur un atsūc šķidrumu. Nav nekas sāpīgs, tikai nepatīkami,.
Neceriet, ka uzsūksies pats, var sākties iekaisums...

2014-03-25 21:41:34

.

un kā ir ar atsūkšanu? to diezgan ātri dara vai arī vispirms kādu laiku izmēģina zāles, smēres utt?

2012-01-16 08:13:06

Pacients

Esmu ar to saskaries ir izārstēts arī sastrutojis - atcerieties ķirurģiska iejaukšanās ir pēdējais tad, kad viss ir izmēģināts, un nekas nav palīdzējis, jo gļotsomiņa ir nepieciešam normālai locītavas darbībai.

Pievienot komentāru