BLEFARĪTS

Latīņu val.: blepharitis
Skaidrojums: gr. blepharon -plakstiņš
 • Starptautiskā slimību klasifikācija (ssk10)
  Kods: H01.0
  Klasifikātorā:
  • Acu un to palīgorgānu slimības H00-H59
   • Plakstiņu, asaru aparāta un orbītas slimības H00-H06
    • Cita veida plakstiņu iekaisums H01
     • Blefarīts H01.0
 • Avots
  Populārā medicīnas enciklopēdija, 1984. gads.

plakstiņu malu iekaisums; izplatīta hron. slimība, kas grūti padodas ārstēšanai.

Parasti slimo cilv., kam ir dažādas acs refrakcijas anomālijas, vispārējas organisma slimības, anēmija, kuņģa un zarnu darbības traucējumi. Blefarītu sekmē nelabvēlīgi ārējās vides apstākļi (ķīm. tvaiki, putekļi, dūmi, vējš).
Izšķir BLEFARĪTS vieglāko formu (krevelītes starp skropstu saknītēm) un smagāko — čūlaino formu (starp skropstu saknītēm veidojas čūliņas). Dažreiz BLEFARĪTS var lokalizēties gk. acu kaktiņos (pēc konjunktivīta, ko izraisa specifiski mikrobi). BLEFARĪTS var radīt arī plakstiņa saistaudu plātnītes dziedzeru pastiprināta sekrēcija. BLEFARĪTS gadījumā ir nieze un smaguma sajūta plakstiņos, to malas apsārtušas, pārklātas ar sīkām, pelēkbaltām krevelītēm, zem kurām var būt mazas čūliņas. Ja slimību neārstē, plakstiņu malas sabiezē un skropstas izkrīt.

Ārstēšana. Jānovērš nelabvēlīgie apstākļi, organisma vispārējās slimības. Palielināt vit-u devas uzturā; rūpīgi apziest plakstiņu malas ar dezinficējošu šķīdumu vai ziedi.
 • Komentāri: 2 no 2
2012-02-10 15:38:30

baiba rancane

Vai ir dazadi blepharitis paveidi, piem. man viena aci izveidojies mazs bumbulis zem plakstina, otra acii paradijas zem acs. Arsts ieteica skalot ar beenu ziepeem un likt kompreses.

2011-11-19 23:57:01

Anonīms

Parasti, kā atsevišķa slimība viņa ir reti. Biežāk kopā ar kuņģa- zarnu trakta slimībām. Kairināts zarnu sindroms.gastrīts.Zarnu disbakterioze."B" grupas avitaminoze. Kopā ar ģimenes ārstu un acu ārstu šī problēma ir jārisina.Kefīra diētu.Daudz burkānus lietojam,kā palīglīdzekļus. Jāskatās vai ir bieži aizcietējumi,vēdera gāzēšanās. Acis var skalot ar kumelīšu novārījumu. Borskbe ir atzīta par spēcīgu indi un aizliegta.Ārsts nozīmēs acu ziedes, pilienus.

Pievienot komentāru