ĀTRĀ MEDICĪNISKĀ PALĪDZĪBA


sniedz
1)steidzamu un specializētu med. palīdzību notikuma vietā pēkšņas smagas saslimšanas un nelaimes gadījumā (smagi ievainojumi, apdegumi, saindēšanās, elektrotraumas, stipra asiņošana). kā arī dzemdību gadījumā;
2) neatliekamu med. palīdzību pēkšņas saslimšanas vai hronisku slimību paasinājuma gadījumā, kad slimnieks nevar ierasties poliklīnikā vai gaidīt iecirkņa ārsta ierašanos (piem., sirds un asinsvadu slimību, smadzeņu asinsrites traucējumu, ilgstošas urīna aiztures, apgrūtinātas elpošanas gadījumā).

1984.gada informācjia. Ja tas nepieciešams, ĀTRĀ MEDICĪNISKĀ PALĪDZĪBA transportē slimnieku uz ārstn. iestādi (steidzami vai ārsta noteiktajā laikā). PSRS ĀTRĀ MEDICĪNISKĀ PALĪDZĪBA ir bez maksas. Latvijas PSR republikas pakļautības pilsētās ir ĀTRĀ MEDICĪNISKĀ PALĪDZĪBA stacijas, lauku rajonos — ĀTRĀ MEDICĪNISKĀ PALĪDZĪBA nodaļas, kas darbojas rajonu un zonālajās slimnīcās. Lai uzlabotu ĀTRĀ MEDICĪNISKĀ PALĪDZĪBA kvalitāti un operativitāti, vairākās mūsu valsts lielākajās pilsētās ir izveidotas ĀTRĀ MEDICĪNISKĀ PALĪDZĪBA slimnīcas (Latvijas PSR — Rīgā), kurās plaša profila stacionāri apvienoti ar ĀTRĀ MEDICĪNISKĀ PALĪDZĪBA stacijām. Lielākajās ĀTRĀ MEDICĪNISKĀ PALĪDZĪBA stacijās ir specializētas ārstu brigādes: reanimācijas (gk. palīdzības sniegšanai smagos nelaimes gadījumos cietušajiem), kardioloģijas (pēkšņu sirds un asinsvadu slimību gadījumā), ķirurģijas, neiropatoloģijas, toksikoloģijas, pediatrijas, psihiatrijas u.tml. brigādes. To rīcībā ir speciāli iekārtots sanitārais transports.

1984.gada informācjia. Specializētās ārstu brigādes izbrauc pēc vecākā dežurējošā ārsta rīkojuma, izņēmuma gadījumā (piem., elektrotrauma, stipra asiņošana, smaga trauma) pēc iedzīvotāju izsaukuma. Lauku rajonu iedzīvotājiem ĀTRĀ MEDICĪNISKĀ PALĪDZĪBA sniedz lielāko pilsētu slimnīcu ārsti, kuru rīcībā ir sanitārais transports (arī sanitārā aviācija). Lai ĀTRĀ MEDICĪNISKĀ PALĪDZĪBA varētu sniegt ātrāk, attālākos pilsētu rajonos izveidotas ĀTRĀ MEDICĪNISKĀ PALĪDZĪBA apakšstacijas. Lai pareizi un operatīvi pieņemtu izsaukumus un nosūtītu brigādes, ĀTRĀ MEDICĪNISKĀ PALĪDZĪBA stacijās ierīkota speciāla automātika, radiosakari ar brigādēm, tiešie telefona sakari ar lielākajām veselības aizsardzības iestādēm.

ĀTRĀ MEDICĪNISKĀ PALĪDZĪBA stacijas darbojas nepārtraukti, tām ir viens telefona numurs.

1984.gada informācjia. ĀTRĀ MEDICĪNISKĀ PALĪDZĪBA neveic slimnieku sistemātisku ārstēšanu, neizsniedz darbnespējas lapas un medicīniskās ekspertīzes slēdzienus, ne arī citas rakstiskas izziņas slimniekiem un viņu tuviniekiem.
  • Komentāri: 0 no 0

Pievienot komentāru