Ārpusdzemdes grūtniecība

Latīņu val.: graviditas extrauterina

apaugļotas olšūnas attīstīšanās ārpus dzemdes dobuma.

Visbiežāk tā ir olvadā (apm. 98,5% ). Ārpusdzemdes grūtniecība var lokalizēties arī dzemdes rudimentārajā ragā, vēdera dobumā, olnīcā. Cēloņi; olvadu sašaurināšanās pēc iekaisumslimībām (nereti pēc gonorejas). dzimumorgānu infantilisms, dzemdes un tās piedēkļu audzēji, dzemdes attīstības traucējumi, nepareiza dzemdes guļa. Samērā bieži Ārpusdzemdes grūtniecība rodas pēc aborta, kad dzemdes sienas traumas vai iekaisuma dēļ sašaurinās olvadu ieeja dzemdes dobumā un tāpēc ir apgrūtināta apaugļotās olšūnas iekļūšana dzemdē.

Ja Ārpusdzemdes grūtniecība noris olvadā, grūtniecības pazīmes ir tādas pašas kā normālā grūtniecībā. Taču dzemdes palielināšanas (sakarā ar to, ka grūtniecība neattīstās dzemdes dobumā) neatbilst grūtniecības laikam. Nereti rodas asiņaini izdalījumi. Apaugļotajai olšūnai attīstoties, olvada sienas tiek izstieptas un bojātas, un visbiežāk 5.—7. grūtniecības nedēļā olvada Ārpusdzemdes grūtniecība izbeidzas, plīstot olvadam vai arī placentai atslāņojoties no olvada sienas. Gan vienā, gan otrā gadījumā sākas iekšēja asiņošana vēdera dobumā. Sievietei tad pēkšņi rodas asas sāpes vēdera lejasdaļā, āda kļūst bāla, pārklājas ar aukstiem sviedriem, pulss ir ātrs, vāji pildīts, asinsspiediens strauji krītas, nereti zūd samaņa. Ja tūlīt nesniedz med. palīdzību, sieviete var iet bojā no akūtas mazasinības.

Ārstēšana tikai ķirurģiska — olvadu izoperē. Pēc tam ilgstoši jāārstē otrs olvads, lai novērstu atkārtotu Ārpusdzemdes grūtniecība.

Profilakse. Jāseko meitenes vispusīgai attīstībai, lai laikus novērstu infantilismu. Jāārstē dzimumorgānu iekaisumi; jāizvairās no abortiem. Menstruācijai aizkavējoties, jāgriežas pie ginekologa.
  • Komentāri: 8 no 8
2017-02-02 01:02:12

Saaa

@bbb Man tāda pati situācija kā tev. Šprice dupsīnun pēc nedēļas viss kārtībā. Arī Lv tas ir bez maksas

2015-01-13 16:29:49

DD

Ārpusdzemdes gadījumā var kavēties mēnešreizes, bet tests var uzrādīt negatīvo. Parasti sākumā nav nekādu pazīmju, varbūt tikai nelielas vēdersāpes. Ar laiku sāpes atkartojās regulāri, un var būt ne tikai vēdera apakšdaļa, bet arī tā kā kuņģī, vēderā un mugurā..tas tiešām nav patīkami. Tad var būt asins izdalījumi (smērēšanās). Iesaku ar šo lietu nevilkt, jo tas var izbeigties letāli. Un jā, strpc ginekologs ne vienmēr var konstatēt ārpusdzemdes grūtniecību ( to ir grūti konstatēt). Labākis risinājums aiziet un uztasīt ASINS analīzes, konkrēti - grūtniecības hormonu!

2014-03-13 03:13:32

Linda

Es veselu menesi nostaigaju ar sapem un asinosanu, briziem pat plaukstas lieluma asins recelkji nacalauka, parcietu otras dzemdibu sapes. Un tas viss tikai delj darba vietas kurai bija nospljauties ka man kaut kas sap, lidz bridim kad darba pakritu no reibonjiem sliktas dusas un nenormalas asinjosanas, izsauca atros un pec paris h jau opereja,pat vel tagad isti neapjedzu ka man butu otrs berns tagad jo cik atri uzzinaju ka esmu stavokli ,tikpat atri mani ari opereja, tas bija pirms 2 gadiem , pec tam pie berna ta ari neesmu tikusi, bet tagad sezu majas ar tricosam rokam jo jau otro dienu, 3 dienas pec menesreizem man atkal izdalas roza gljotas, nelaba dusha un nelielas velkosas sapes lejas dalja, esmu zviedrija un nezinu ko lai dara

2013-03-13 01:23:13

bbb

Tikai kjirurgjiska iejaukshanas var lidzeet? Kadad mulkibas. Man arii taa bija, bet man injiceja kkaadu medikamentu, aizmirsu nosaukumu. Un nedelas laikaa tas attiirija manu olvadu. Paldies Dievam, ka nebija jaoperee. Esmu Anglijaa, nezinu vai jau Latvija ir tik viegli pieejams shis medikaments. Un ja ir, tad droshivien par bargu naudu. Man to visu pa brivu izdarija.

2012-04-20 08:37:01

Liga

Jaa...man tagad ar bija tada slimiba! es ka uzzinaju es vienkarsi saku raudat! :( es no sakuma domaju ka manai dzivei nav jegas,ka ar mani sadi ir noticis!
Tas ir loti sapigi! :(
Man peksni sakas asas sapes vedera lejas dala.es domaju ka man paries,bet mans draugs teica nee ir jasauc atra palidziba.Ja vins nebutu izsaucis atro palidzibu tad es nomirtu. Un tad draugs pie sevis domatu-kapec es mulkis ta izdariju! :(

2011-02-28 11:21:08

Sanita

Man bija loti lielas sapes kreisaja cirksni un lauza muguru.asinosana paradas caur vienu dienu un nava stipa,ta ka smeretos.vai ta ir arpus dzemdes apauglosanas,vai olnicu iekaisums?

2011-01-28 01:27:44

uztrauktaa

sweiki..ari man ir liela probleema esmu vacija un laika nesanaak aiziet pie arstaa:(no sakuma man bija 2 nedelelu sapes lejasdalaaa un tad man bija menesreizes..pagaaja 10 dienas un ir atkal asinosaabnaa bet diezagan stipra!!

2010-03-08 12:42:18

viņš

ja ir ārpusdzemdes apaugļašanās, tad tā asiņošana notiek starp mēnešreizēm?

ja visu laiku ir bijušas menstruālās sāpes, tas nozīmē, ka ir bijušas kādas problēmas ar olvadiem vai olnīcām?
ir pagājušas 3 nedēļas, kad bažījāmies, ka varētu būt spermatozoīda iekļūšana makstī, bet pēc 2 nedēļām bija mēnešreizes, ne tik daudz asiņošana kā parasti, bet tomēr bija!

Pievienot komentāru