sviedru dziedzeru sekrēts; bezkrāsains šķidrums ar vāji skābu reakciju, satur 98—99 % ūdens, sāļus, it sevišķi vārāmo sāli (apm. 0,4%), arī urīnvielu (apm. 0,1%), urīnskābi, gaistošās taukskābes, holesterīnu. SVIEDRI ir visas tās pašas vielas, kas asins plazmā, tikai vājākā koncentrācijā. Ar SVIEDRI izdalās daudz tādu vielu, ko izvada arī nieres, tāpēc, ja nieru saslimšanas dēļ samazinās urīna izdalīšanās, sviedros ir vairāk vielmaiņas produktu (urīnviela, urīnskābe u.c). Smaga fiz. darba laikā SVIEDRI parādās pienskābe. Cukurslimības gadījumā SVIEDRI var konstatēt glikozi. Jo vairāk SVIEDRI izdalās, jo mazāk tajos sausnes. SVIEDRI uz ādas sajaucas ar blakus esošo tauku dziedzeru sekrētu. Skābes, ko satur SVIEDRI, sašķeļ taukus; rodas taukskābes, kas dod SVIEDRI raksturīgo nepatīkamo smaku. ↑ arī svīšana.
  • Komentāri: 3 no 3
2015-01-17 09:18:46

Jānim

raksti googlē "sweat smells like" un tur parādīsies varianti, ko biežāk meklē: etiķis, urīns, amonjaks, zāle.
Iespējams kaut kādu produktu disbalanss organismā vai arī lielu fizisku slodžu rezultātā varētu parādīties amonjaka smaka.

2015-01-15 08:41:05

Jānis

Ko varetu nozimet ja sviedri oz pec skaba piena? Ta nav kada slimiba?

2012-03-17 11:25:43

Andris

Diezgan maz ieteikumu :kā labi izsviedrēties lai apstātos iesnas un kakla iekaisums . Tūlīt- kategoriski nekādus ķimiskus preparātus iekšķīgi ! Vispār dīvaini - nesaaukstējos , nekontaktējos.Laime,ka t* vēl nav. 7.diena nepāriet.
Un ,,gadā reizi " tāds kašķis! bez redzama iemesla.
E-pasts : pan29@inbox.lv

Pievienot komentāru