ABSTINENCES SINDROMS (paģiru sindroms)

Latīņu val.: lat. abstinentia atturība

fiziski un psihiski smags stāvoklis, kas rodas narkomāniem un toksikomāniem, ja pēkšņi pārtrauc lietot pierastu narkotisku vielu, medikamentu utt.

Biežāk izplatīts ABSTINENCES SINDROMS (paģiru sindroms) ir alkoholisma gadījumā. ABSTINENCES SINDROMS (paģiru sindroms) iestājas pēc tam, kad pārtraukta dzeršana un alkohols vairs nenonāk organismā. Vispirms rodas somatiskie traucējumi — roku trīce, svīšana, sirdsklauves un sāpes sirds apvidū, paaugstināts asinsspiediens (maldīgi var rasties aizdomas par hipertonisko slimību), sausums mutē, slikta dūša, vemšana, reizēm caureja, miega un ēstgribas traucējumi, paasinās tie iekšējo orgānu patol. procesi, kas bijuši pirms ABSTINENCES SINDROMS (paģiru sindroms).
Vēlāk var rasties psih. traucējumi; tie ietver alkohola psihožu iezīmes: sasprindzinājuma un trauksmes sajūtu, nenoteiktas bailes, pašniecināšanas domas, vainas apziņu, elementārus uztveres traucējumus — rudimentāras redzes un dzirdes halucinācijas. Reizēm rodas epileptiskas lēkmes.

Vieglākos gadījumos ABSTINENCES SINDROMS (paģiru sindroms) likvidē nespecifiski stimulējoši līdz. — auksta duša, stipra tēja, kafija. ABSTINENCES SINDROMS (paģiru sindroms) dēļ dažreiz ir grūti pārtraukt narkotikas lietošanu, tāpēc smagākos gadījumos jāgriežas pie ārsta, lai ABSTINENCES SINDROMS (paģiru sindroms) novērstu ar medikamentiem.
  • Komentāri: 0 no 0

Pievienot komentāru