Komentāri

Starptautiskā slimību klasifikācija (ssk10):

 • Kods: J10-J18
 • Klasifikātorā:
  • Elpošanas sistēmas slimības J00-J99
   • Gripa un pneimonija J10-J18
   • Gripa ar identificētu gripas vīrusu J10
   • Gripa, ja vīruss nav identificēts J11
   • Citur neklasificēta vīruspneimonija J12
   • Streptococcus pneumoniae ierosināta pneimonija J13
   • Haemophilus influenzae ierosināta pneimonija J14
   • Citur neklasificēta bakteriāla pneimonija J15
   • Citu mikroorganismu ierosināta, citur neklasificēta pneimonija J16
   • Pneimonija citur klasificētu slimību dēļ J17
   • Neprecizēta mikroorganisma ierosināta pneimonija J18

Saistītās iestādes


Komentāri (20)

Rādīt komentārus augošā secībā
1 2  
 • Dace, 2017-06-28 17:29:20

  Es mocījos ar klepu vairāk kā 2 nedēļas, gribēju izārstēties ar tautas līdzekļiem, bet tos lietoju tik nedaudz... Kad beidzot aizgāju pie ārsta, trokšņu plaušās nebija, bet Dr. lika nodot analīzes uz iekaisumu. Parādījās ļoti palielināts rādītājs un dr. teica, ka vajagot ārstēties slimnīcā. Uztaisījām arī rengenu, kas uzrādīja plaušu karsoni. Pirmajā dienā slimnīcā 1 litrs zāļu + šķidruma caur sistēmu, šprices dibenā un inhalācija. Un klepus jau šķiet atkāpies, palika vieglāk.

 • tatjana, 2016-10-19 07:51:59

  Mans dels ar so slimo gimenes arsts nedzirdeja troksnus kad uztaisijam rengenu paradija ka mums ir plausas karsonis mums tadas procirduras sistena un elposana un zales laiz caur venam vel tablletes puvers manam delam tikai ir 1gads un7menesi vins to pacies un neraud tapat mocibas ir ar to neiesaku maziem berniem slimot

 • Māris, 2015-06-04 13:39:25

  Izlasīju un tā arī nesaprotu vai ir karsonis plaušās vai nav, vai kaut kāds vīruss. Ģimenes ārst 120 km attālumā, neliekas ērts risinājums.

  Izgāju caur sausu klepu, iesnām, slapjāku klepu, 2 dienas ar 39 temperatūru, tagad palicis tikai klepus no nelielām krēpām elpceļos, ierosinās, kad straujāk uzelpoju.
  Kā sāku Abflubin un Abflubin klepus sīrupu lietot un sinepju plāksterus, tā kļuva stipri/strauji labāk.

  Saprotu, ka jāpārsēžas uz sārmainu ēdienu/dzērienu. Nobrīnījos, ka sāls jāierobežo.

  Kāds ir "tautas" atkrēpošanās līdzeklis? (ACC)

 • aina, 2014-12-03 14:39:36

  kas tie vispār par jautājumiem? Vai jums prāts vispār jautāt ko tādu?! Gribat dzīvot eiet pa taisno uz slimnīcu!

 • Dagnija Veidemane, 2013-11-04 11:08:33

  Speciālisti brīdina: Latvijā krasi pieaugusi saslimšana ar plaušu karsoni

  Latvijā pagājušās nedēļas laikā krasi palielinājusies saslimšana ar plaušu karsoni jeb pneimoniju, tāpēc cilvēkiem būtu ļoti jāuzmanās, lai nekļūtu par šīs bīstamās slimības upuriem, brīdina speciālisti.

  "Mūsu aptiekās pēdējā laikā arvien vairāk cilvēki sev vai tuviniekiem iegādājas dažādus medikamentus augšējo un apakšējo elpceļu saslimšanu ārstēšanai, tostarp arī recepšu zāles. Lielāko satraukumu izraisa tas, ka cilvēki ir tik aizņemti un skrejoši, ka visu vajag ātri un uzreiz. Dažkārt nopietnākas saslimšanas, piemēram, gripa vai pneimonija, tiek uztvertas kā vienkārša saaukstēšanās," sacīja "EUROAPTIEKA" farmaceite Līva Feldmane.
  Viņa norādīja, ka sarunās ar ģimenes ārstiem esot secinājusi - nereti cilvēki vēršas pie mediķiem novēloti, kad jau ir komplikācijas. Tāpēc ir svarīgi nepieļaut, lai parasta saaukstēšanās vai gripa pāraugtu plaušu karsonī, kas nopietnākos gadījumos var beigties letāli, it īpaši maziem bērniem un vecāka gadagājuma ļaudīm. Ja lietojot kādu preparātu, nav veselības uzlabojumu, bez kavēšanās ir jādodas pie ģimenes ārsta, mudina farmaceite.
  Slimību profilakses un kontroles centra jaunākie gripas monitoringa dati rāda, ka nedēļā no 21. līdz 27.oktobrim pneimonijas gadījumos ambulatorajās iestādēs vērsušies par 54,1% vairāk pacientu nekā nedēļu iepriekš - kopumā bijuši 24,7 saslimšanas gadījumi uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Vecumā no 5 līdz 14 gadiem un par 65 gadiem vecāku cilvēku grupā no 21. līdz 27.oktobrim reģistrēja attiecīgi 30,5 un 14,8 pneimonijas gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, turpretī iepriekšējā nedēļā pneimonijas gadījumi netika reģistrēti. Vecuma grupā no 15 līdz 64 gadiem nedēļā no 21. līdz 27.oktobrim ambulatorajās ārstniecības iestādēs pneimoniju gadījumos vērsās par 34,4% vairāk pacientu nekā nedēļā no 14. līdz 20.oktobrim.
  "Veselības centrs 4" ģimenes ārste Dana Misiņa stāsta, ka hroniskas augšējo elpceļu un plaušu slimības vairāk saasinās rudenīgi vēsā un mitrā laikā, jo tad vīrusi labāk aktivizējas. Nereti pneimonija ir saaukstēšanās, bronhīta vai citas elpceļu slimības komplikācija. Pneimonijas izpausme ir klepus, drebuļi, temperatūra paaugstinās līdz 40 grādiem, sāp galva un krūtis, turklāt sāpes krūtīs pastiprinās dziļākas ieelpas laikā.

  Pneimonijas pirmās pazīmes ir dzeltenas vai zaļganas krēpas klepojot, sāpes plaušās. Retos gadījumos var būt arī asins stīdziņas krēpās. Plaušu karsonis labi padodas antibiotiku terapijai, ko var noteikt tikai ārsts. Pašārstējoties plaušu karsoni pieveikt nevar, uzsver Misiņa.

  Lai nesaslimtu, ļoti svarīga ir profilakse - imunitātes stiprināšana, lietojot pilnvērtīgu vitamīniem bagātu uzturu un uzņemot pietiekami daudz šķidruma, ieturot regulāras ēdienreizes, ievērojot sabalansētu dienas režīmu, veicot regulāras fizikās aktivitātes un atpūšoties svaigā gaisā, uzturot iekšējo mieru un pozitīvas emocijas, kā arī lietojot dabīgos imunitātes stiprinātājus, piemēram dzērvenes un ķiplokus.

  Turklāt vajadzētu censties pēc iespējas retāk apmeklēt vietas, kur uzturas daudz cilvēku, piemēram, masveida pasākumus slēgtās telpās, vēdināt telpas un mitrināt iekšējo telpu gaisu, ģērbties piemēroti laika apstākļiem, kā arī rūpīgi mazgāt rokas ar ziepēm vairākas reizes dienā.

  Pneimonija ir viena no izplatītākajām slimībām, ar kuru slimo visās vecuma grupās, un tā ir viena no galvenajiem vecāka gadagājuma un hroniski slimu cilvēku nāves cēloņiem. Turklāt tas pasaulē ir arī viens no galvenajiem nāves cēloņiem bērniem līdz piecu gadu vecumam. Ir pieejamas vakcīnas, lai novērstu noteiktu pneimoniju veidu rašanos. Īpaši tās rekomendējamas cilvēkiem ar hroniskām slimībām, piemēram, hroniskiem bronhītiem, diabētu, kā arī sirds un asinsvadu slimībām, informēja Misiņa.

  dagnija.veidemane@euroaptieka.lv

 • Annija, 2013-04-30 18:35:33

  Man bija plaušu karsonis gāju pie ģimenes ārsta atklāja pneimoniju izrakstija antiobiotikas mājās noslimoju 23 dienas pec tam ārste ļāva iet uz skolu,bet klepus mazliet vēl bija.Tagad ir jau pagājuši 3 mēn un vēl ir,pirms 3 dienām atkāl sāku bieži klepot nezinu ko darīt mazliet bail palika pēc šiem komentāriem.Pie ārsta ar īpaši negribas iet varbūt varat ko ieteikt!

 • Santa, 2012-09-30 17:10:25

  es ari guleju slimnica ar plausu karsoni 2 reizes pec kartas un neiesaku nevienam ar to saslimt tada forma ka man bija javelk udens lauka 2 reizes,pirmo reizi man taisija punkciju un izvilka 1,5 litri skidruma,bet pec nedelas atkal punkciju taisija un izvilka 0,5 litri skidruma. Es nevienam neiesaku tadas sapes izjust kad taisa punkciju

 • normunds, 2012-06-29 20:36:08

  Mana sieva arī neārstējās.Vienmēr teica ka tie esot bronhi,vēl mīlēja uzpīpēt un iedzert.Tagad dažas dienas atpakaļ nomira 44 gadu vecumā.Ar to jokot nevar.

 • puparts, 2012-05-11 22:53:22

  izgāju 3 kursus ar antibiotikām,nu otrā slimnīca un atkal antibiotikas....Slimoju jau otro mēnesi...Esot plaušu karsonis...Temperatura normā un pleķis plaušas...Varbūt vajag pencilinu?

 • Anna, 2010-12-23 07:58:07

  Ja ir plaušu karsonis nekādā gadījumā neārstējiet to ar kaut kādām tautas receptēm vai pašizdomātā veidā.... pagulēšu, padzeršu tēju variants šeit neder.... labāk aizejiet vismaz pie ģimenes ārsta, lai antibiotikas izraksta... ja nav vēlme iet slimnīcā, tā arī ārstam pasakiet, bet neārstējiet paši..... mana mamma ar domāja ka nekas, pagulēs mājās un būs labi.... rezultāts tāds, ka nu vairs viņas nav starp mums... jauna sieviete - 42 gadi.... aizgāja no dzīves pāragri tikai tāpēc, ka neizārstēja plaušu karsoni līdz galam.... :( nebaidieties no ārstiem mīļie cilvēki....

 • Dajan, 2010-07-10 20:39:23

  manai mamai ir plausu karsonis, mokas no 25 junija, bija slimniica un tur neko neizdariija, noguleeja 7 dienas un viss par velti, mazliet vieglak palika, bet tagad majas atkal mokas, i temperatura i krutis sit, klepus, luudzu ieteiciet ko darit, palidziet

 • Liena, 2010-05-22 11:57:36

  oponēšu Sanitai!
  Bērnudārzā ir iespēja saaukstēties TIEŠI TĀPĒC,ka vecāki ir bērnam ieskaidrojuši,ka NEDRĪKST ārā iziet bez tās šallītes un cepures.....tikai viņi ļoti nepiedomā,ka tas bērns bērnudārzā nesēž paklausīgi uz vietas bet ļoti aktīvi kustas un pavasarī un rudens sākumā satuntuļotais nedrīkstulis tā svīst,ka tur nu vecāki paši ir vainīgi. No rītiem ir vēss bet dienā,kad mazie iet ārā ir pietiekoši silts un tās visas entās cepures jaciņas un šalītes kuras bērns godprātīgi vecākiem klausot neļauj novilkt ari ir iemesls ātri saaukstēties!!!!!
  Pilnībā piekrītu,ka jau no bērnības ir jārūdas,jo jebkura salimšana nav nekas patīkams, itsevišķi ja slimo bērni.

 • Sanitai, 2010-04-27 09:39:54

  No savas pieredzs (pašam 3 bērni). Sākumā bija diezgan līdzīgi. Problēmu rodas no tā, ka mājās bērnus kārtīgi saģērbj un pat tuntulē. Bērnu dārzā saģērbjas kā paši māk, ja paliek kārsti, tad noņem šalli un cepuri (ko mamma vai vecmamma nepieļauti) un attiecīgi saaukstējas.
  Sākām pamazām norūdīt, un tās problēmas arī pamazām pazuda.
  Ar vecāko piedzīvojām arī simulēšanu, lai paliktu mājās.

 • Sanita, 2010-04-26 19:56:56

  Meitai ir 7 gadi. 3 gadus atpakaļ sākām iet dārziņā, pirmais mēnesis beidzās ar saaukstēšanos un beigās ar plaušu karsoni. Protams slimnīca un antibiotikas. Tad pēc 3 mēnešiem tas pats atkārtojās. Atkal antibiotikas. Nakamais vēl pēc 5 mēnešiem. Tā skaitīšana jau sajuka. Šogad pirms Lieldienām atkal plaušu karsonis un antibiotikas, un tagad atkal

 • mamma, 2010-01-17 11:54:35

  manam 1 gadniekam ari plausu karsoni konstateja, pec 2menesu neveiksmigas arstesanas majas ar gimenes doka noradijumiem, un vecaki bez gimenes arsta zinas NEVAR PASI UZ SAVU GALVU AIZVEST UZ RGT UN NOBILDET, ta luk rezultats, Gruti tikt atpakal uz pekam. ARsti tik doma ka vairak naudu nopelnit nevis ka palidzet. Vecakos vispar neieklausas. Lai ari pats doks dzird ka trokni 2 nedelas pieturejas dikti bet nekas netika darits. Ta ka gribi negribi pasam vien jadoma ka tikt gala

1 2  
Vārds:
Komentārs:
 Drošības jautājums:piecpadsmit plus desmit =