PLAUŠU ABSCESS

Komentāri
strutains plaušu audu sabrukums, kas norobežots no apkārtējiem audiem ar saistaudu kapsulu un veido vienu vai vairākus dobumus.

PLAUŠU ABSCESS rašanos nosaka vairāki pamatfaktori: akūts inf. perēklis plaušu audos, kas var rasties, ja elpošanas ceļos iekļūst strutas rādošie mikroorganismi (stafilokoki, streptokoki, pneimokoki u.c); plaušu karsonis, kas rada plaušu audu nekrozi, vēlāk izveidojas dobums; bronhu nosprostojums. ko var radīt svešķermeņi, sabrukuši plaušu ļaund. audzēji, krūškurvja ievainojumi u.tml.; asinsrites traucējumi, kas izraisa plaušu audu nekrozi, piem., plaušu infarkts.

Parasti ar PLAUŠU ABSCESS slimo cilv. pusmūža gados un vecumā; biežāk — vīrieši. PLAUŠU ABSCESS klīn. gaitu iedala 2 stadijās. Visbiežāk PLAUŠU ABSCESS sākas pēkšņi ar strauju t paaugstināšanos, drebuļiem, svīšanu, rodas sāpes krūtīs, nereti sauss klepus, asinīs palielinās leikocītu daudzums. Otrajā stadijā, kad PLAUŠU ABSCESS vairs nav izolēts, bet strutas izlaužas uz bronhu, klepus pastiprinās, izdalās ļoti daudz strutainu krēpu, t parasti pazeminās, un PLAUŠU ABSCESS pēc kāda laika vai nu likvidējas, vai — biežāk — kļūst hronisks. Strutas var izlauzties ne tikai uz bronhu, bet arī pleiras dobumā; tādā gadījumā slimības komplikācija ir empiēma.

Ārstēšana. Akūtajā stadijā lieto antibiotikas, gk. ievadot tās tieši PLAUŠU ABSCESS dobumā; vispārspēcinoši līdz., pilnvērtīgs, olbv. bagāts uzturs. Ļoti svarīgi ir panākt krēpu un strutu maksimālu atdalīšanos; šai nolūkā izmanto speciālus ārstn. vingrošanas paņēmienus. Ja PLAUŠU ABSCESS ir hronisks, nepieciešama ķir. ārstēšana (attiecīgās plaušu daļas rezekcija).

Profilakse. Pareiza plaušu karsoņa ārstēšana.

Saistītās iestādes


Komentāri (1)

Rādīt komentārus augošā secībā
  • sanita!, 2009-05-15 12:35:09

    kapec rodas plausas tadas strutas!
    ka visu to lai izarste lidz galam!
    ieprieks paldies!

Vārds:
Komentārs:
 Drošības jautājums:četri plus viens =