NĀTRENE

Latīņu val.: urticaria

slimība, kam raksturīgi nātres dzēlumiem līdzīgi ādas (retāk gļotādas) izsitumi un nieze.

NĀTRENE var būt akūta un hroniska.
Akūtā NĀTRENE parādās ļoti strauji un ilgst no dažām min. līdz vairākām stundām.
Hron. NĀTRENE ilgst mēnešiem un bieži atkārtojas.

Ja NĀTRENE lokalizējas dziļi zemādā un daļēji arī gļotādā, parasti skarot seju un kaklu, to sauc par Kvinkes tūsku. NĀTRENE ir alerģiskas dabas un rodas sakarā ar pārmaiņām organisma reaktivitātē.

NĀTRENE izraisītāji jeb alergēni var būt ļoti dažādi: medikamenti — antibiotikas, sulfanilamīdi, B grupas vit-i; uzturlīdzekļi — zemenes, olas, vēži, zivis, konservi; inf. perēkļi organismā, sevišķi žults izvadceļos, parazitāras slimības — askaridoze, malārija; ieelpotas vielas — smaržas, odekoloni, ķīm. aerosoli, ziedputekšņi; fizikāli kairinātāji — visbiežāk ultravioletais starojums (piem., saules staru iedarbība) un aukstums; kukaiņu — bišu, lapseņu, sirseņu, blusu, blakšu, odu un dunduru dzēlumi. NĀTRENE attīstībā liela nozīme ir uztraukumam, garīgai pārpūlei, kas aktivē slimības gaitu.

NĀTRENE var būt pavadsimptoms kolagenozei, ļaund. audzējam, cukura diabētam, aknu un nieru slimībām, serumslimībai, siena drudzim.

Ārstēšana ilgstoša. Lieto prethistamīna līdzekļus, efedrīnu, adrenalīnu, hormonu preparātus, kā arī vakcīnas, kas satur ļoti mazas NĀTRENE izraisošo faktoru devas.

Profilakse. Jāvairās no kaitīgiem faktoriem, kā arī laikus jāārstē slimība, kas var izraisīt nātreni.
  • Komentāri: 15 no 15
2022-03-26 20:07:46

LAURA

Man pēc dēla dzimšanas (15 gadi atpakaļ) parādijās alerģiska reakcija uz bišu kodumiem, sākās tas ar niezi pakausī, aiz ausīm, matu daļā un sākot kasīt tas strauji izplatās-parādās nelieli kā odu kodumi kas kasot sametās tik daudz kad saplūst kopā veidojot milzīgus sapampušus pleķus,kasot tas aiziet pa visu ķermeni, 1x vīrs sauca ātros jo sāka pampt ciet kakls, uzburba visa seja.Uzreiz pēc koduma 3-4 (suprastīna tabletes tad nesāksies).Izvairoties no bitēm tādi gadījumi nebija visai bieži 1- 2x gadā un pārgāja pēc suprastīna pampums max 3 dienās, reizēm dažu stundu laikā ja nepaspēja ļoti sapampt.Ar to varēja sadzīvot, bet tagad marta sākumā 01.03.22 saslimu ar Covid-19 (12 dienās izārstējos), tajā laikā dzēru paracitamolu, ibuprofēnu(temperatūras mazināšanai)bet klepus palika nejauks un ģimenes ātrsts izrakstija Medoklāvu(antibiotikas 7 dienām)+ 1/2 tableti no rīta un vakarā Dexamethason 4mg 5 dienas + vēl 5 dienas tikai pa puss tabletei un pēctam sākās šī nieze, nu jau 5 dienas katru dienu dzeru suprastīnu gan no rīta gan vakarā.Jau nezinu ko darīt-viss niez kā kautkādam blusainim???????????

2017-06-13 07:22:51

aa

Nopirku dezodorantu rexona. No Sakuma uzmetad AP padusem pleki un celam jau aizgaja pa visam rokam. Smereju sineflana ziediti

2016-12-11 23:20:42

ginta

Man ir hroniskā natrene un tā jau ilgst 6 gadus var teikt pret visu pārtiku. Ja pirmajos gados bija tikai izsitumi, uzpampušas lūpas, sapamušas acis, tad tagad tas ir aizgājis līdz kaklam, katru reizi kā sākas alerģija tad pamsts kakls ciet, bez zālem es faktiski jau 4 reizes būtu nosmakusi. Šī slimība ir šausmīga un mokoša. Muļķe , ka neārstējos laicīgi un neieveroju to ko vajadzēja. Ņemiet piemeru, lai pec tam nemocītos, jo nepalidz ne karstās šprices vēna , nekas pilnigi lai man alerģija pazustu uz visiem laikiem..

2016-09-09 20:11:00

Olita

Man no arbūza uzleca tādi milzīgi , sapampuši sarkanumi.

2015-12-20 21:20:49

Viola

Par nātreni diezgan labi ir aprakstīts Facebook lapā https://www.facebook.com/SpontanaNatrene

2015-12-04 15:15:07

annija

Biju pie ārsta un man konstatēja nātreni, un tapēc ieteica ievērot diētu,. Bet palika nenoskaidroti jautājumi, vai kosmētiku var lietot un krēmus, matu krāsu? Un ko tieši uzturā nedrīkst lietot? Lūdzu padalieties ar savu pieredzi

2015-07-09 02:26:08

E.S.

Sveiki. Vairak ka 3meneshi nemos ar pietukoshiem plankumiem, sakuma tie uzmetas jostas zonas sanos lieli uzpamoushi izsitumi, neesmu nekad bijusi alergiska, lietoju gan alergiskas smeres un tabletes nojiet bet tad citaa vietaa uzmetas un niez. Vai varetu but no partikas.? Vai garshvielam? Uz rokam, uz kajam pampumi, tad nojiet tad cita vieta atkal uzmetas..uz sejas lupa sapamst tad vaigs,dekolte zona sarkani pleki ..

2014-08-06 12:20:27

Ieva

Sveiki ! Dažas dienas pabiju laukos ,tur sākās nieze ,niezeja plaukstas , rokas ,vēders un pēc tam pa visu ķermeni aizgāja .. Parādījās baltas pumpinas kā odu kodiem ,tik ļoti niezeja ,ka nezināju ,kur likties .. Visa seja bija uzpampusi ,atvērt acis pat bija grūti .. Tas viss ilga dažas stundas. Nākamajā dienā viss bija kārtībā . Tajā dienā braucu mājās ,nu pagājušas 2 dienas kā esmu Rīgā ,bet vēl tik un tā niez ,kaut arī pumpinjas vairāk nav . Domāju ,ka tā ir natrene ..

2013-11-14 00:24:57

intars

Jau 5gadus ka mokos ar hronisku natreni,katru dienu kad sportoju vai edu karstus edienus,vai ustraucos vai adrenalins paradas,man paradas sadi simptomi,sarkanas pumpinas pa visu kermeni saudmigi niez vinas ir mazinas teiksim 2 3 milimetru radiusa ,vel ir balta krasa kad vejs uz tam specigs uzspus tad vinas paliek ari lielakas un cietakas,vel ir tadi ka isitumi plankuma veida plus vel augoni tadi glotaini vijoletigi precizak atrodas atslegkaula rajona ,vel man paradas sarkana ada un visi sie siptomi pirms paradas vis sakas ar niezi,gudrie cilveki ko man darit?personigi mani saucc intars justs uz draugiem.lv rakstiet kas spej palidzet tikai uzaicinajuma teksta rakstat ta es sakara ar natreni ar cienu intars.

2013-05-30 20:52:16

PoZiTiVuS

Nātrene var ilgst vairākus mēnešus ja ne ārstē.

2013-05-25 11:39:00

Nieze

Man tā pat kā Zanei.

2013-03-27 13:16:07

Jana

Man arī kkas līdzīgs ir, parasti sametas sīkas pumas uz ķermeņa ļoti niezošas un sarkani pleķī un ja tas ir rētu rajonā rētas ļoti piepamst

2012-12-06 07:25:37

mokas

lietojot Multi B strong - šusmīga nātrene, kājas sapampa, palika zilgansarkanas, pa visu ādu izsitumi, vēlāk parādījās pūšļi, tagad mocos ar tiem...

2012-03-02 22:48:49

Zane

Manuprat man ir kautkas lidzigs Natrenei jo man ir tada ka nieze un tad veidojas tadas ka piepampusas svitras citas garas citas isas un velpietam tas ir gaisakas ka ada vai tiesam ta ir Natrene?

2010-01-28 19:38:24

Valdis

Krasviela Briljanta melnais BM- E151 var izraisit Nātrenu

Pievienot komentāru