MIOTONIJA

Latīņu val.: myotonia
Skaidrojums: gr. mys, myos muskulis + toņos sasprindzinājums

muskuļu nespēja strauji atslābt pēc kustības. MIOTONIJA visbiežāk ir piedzimta slimība un saistīta ar muskuļu vielmaiņas un tonusa regulācijas traucējumiem. Slimība izpaužas bērnībā vai jaunībā. MIOTONIJA var būt izteikta visos vai atsevišķos muskuļos. Slimnieks pēc izdarītas kustības nespēj strauji atslābināt muskuļus, piem., dūrē savilktu roku uzreiz nevar atlaist. Ja kustību atkārto, MIOTONIJA pakāpeniski zūd. Sevišķi grūti atslābināt muskuļus, ja kustība uzsākta pēc ilgstoša miera stāvokļa. Var būt apgrūtināts ēšanas vai runāšanas sākums, . Emocijas, it īpaši negatīvas, miotoniju pastiprina. Ja MIOTONIJA skārusi sejas muskuļus, apgrūtināta mīmika, šķaudīšana, klepošana, smiešanās. Slimniekiem ir labi attīstīti, stingri muskuļi. Slimība parasti neprogresē. Ārstē ar medikamentiem un siltuma procedūrām. Ieteicama sistemātiska ārstn. fizkultūra.
  • Komentāri: 3 no 3
2019-10-24 23:27:37

Agris

Sveiki.
Pirms diviem gadiem uzzināju, ka arī man ir šāda slimība. Tas pats stāsts, kas jau iepriekš minētajos komentāros. Un arī es nopriecājos, ka tam ir nosaukums, jo ilgus gadus ārsti nesaprata, kas ar mani ir.
Līdz sagadīšanās pēc biju pie neirologa, kuram arī intereses pēc pajautāju - un še ku reku, beidzot bija diagnoze.
Man ieteica vienas padārgas zāles, bet tās galīgi nepalīdzēja. Līdz ar to joprojām sadzīvoju ar to visu...

2014-06-19 18:50:37

Anita

Sveiki! Man ir piecus gadus vecs dēliņš un viņam ir uzstādīta diagnoze Thomsena miotonija. Viņam ir grūtības ar kājām pec ilgakas sēdēšanas viņam ir grūti uzsākt iešanu. Un ir bijuši tadi dīvaini kritieni, ejam pastaigā un viņš pat neaizķeroties vienkārši nogāžas visā augumā. Mani tas ļoti uztrauc. Vai kads cilveks(pieaudzis) ar šadu slimību man lūdzu var uzrakstīt vēstuli e-pastā Anita2202@inbox.lv. Vēlos zinat kā es varu palīdzēt savam bērnam, kā jūs esat sadzīvojis ar šo slimību.

2011-11-29 20:44:44

I.L

interesējos, vai Latvijā daudziem ir šāda problēma? man tā traucē, kopš sāku iet skolā, bet tikai 31 gada vecumā uzzināju, tam ir nosaukums. Nopriecājos - re, neesmu simptomus izdomājusi (kā ārsti domāja). Bet labāko ārstēšanas līdzekli vēl neesmu atradusi. Ja nu kāds var ko ieteikt, lūdzu, atrakstiet inese.t@inbox.lv

Pievienot komentāru