HIGROMA

Latīņu val.: hygroma
Grieķu val.: hygros
Skaidrojums: gr. hygros šķidrs

locītavas somiņas iztilpums, kas pildīts ar iekaisuma procesā radušos biezu, staipīgu vai recekļveida šķidrumu.

Cēlonis: locītavas somiņas iekaisums, kas radies ilgstošas traumējošu faktoru iedarbības rezultātā, retāk — tbc. HIGROMA ir apaļīgs, mazkustīgs, parasti nesāpīgs elastīgas konsistences veidojums locītavas apvidū; ādā virs HIGROMA pārmaiņu nav; locītavas kustības HIGROMA neierobežo vai ierobežo nedaudz.

Biežāk HIGROMA sastopama plaukstas locītavā, retāk — elkoņa un ceļa locītavas apvidū. Dažkārt HIGROMA dobumā rodas skrimšļa graudiņi, t.s. rīsa graudiņi. Dažreiz HIGROMA sastruto un iekaisums pāriet uz locītavu. HIGROMA var sasniegt vistas olas lielumu, taču tā palielinās lēnām.

Ārstēšana. Dažkārt palīdz šķidruma nosūkšana, pēc tam uzliek spiedošu, imobilizējošu pārsēju. Bieži novērojami recidīvi.
Radikālāka ir ķir. ārstēšana — iztilpušo locītavas somiņas daļu izgriež, šķidrumu aizvāc. Pēc operācijas locītavai jāatrodas miera stāvoklī 1—2 ned.
Sastrutojušu HIGROMA ārstē tāpat kā strutainu bursītu.
  • Komentāri: 8 no 8
2017-11-10 11:01:52

Kate

Man 2012.gadā izoperēja kreisajai rokā. Pirms operācijas man meiģināja vairākas reizes sūkt ārā, vēl lika ar ģipsi mēnesi staigāt.
Tagad jau vairākus gadus labajai rokai. Bet tikai ragas ir sācis traucēt, jo sāk sāpēt locītava, kad viņu loka.
Kreisajai rokai man trauma bija, ka tikai pamižģiju roku, bet labajai rokai traumu nav nav bijis. Tikai darbā jānēsā samgumi.

2017-09-05 13:57:15

Inese

Man uz plaukstas locītavas ir ciets ,apaļš veidojums kurš ir nesāpīgs jau gadu.Kāds ir īsākais un ātrākais ceļš pie ārsta un tieši pie kāda,kura ārsta jāgriežas?Mans telefons:28201992.Paldies.

2015-07-05 01:38:19

Karīna

Man jau 2.reizi tāds. Nav jēgas izmest lielu naudu, aizej uz uzņemšanu un palūdz, lai izsūc!

2012-11-23 15:08:32

Anonīms

Diāna- man arī bija plaukstas higroma, nav obligāti jābut kādai traumai, lai tā veidotos, man arī vienkārši tā uzradās, varbūt nesot kādu smagumu vai tml., un ar to sadzīvoju gandriz 3 gadus, tagad pirms mēneša uztaisīju to dargo 300ls operāciju, bet tagad jāiet atkārtoti pie ārsta, jo man vakar sāka nežēlīgi sāpēt un nevaru vairs locītavā plaukstu pakustināt:( un nav nekādas jēgas to fiksēt ar saiti- tas neko nemainīs...

un pats labākais ir , kad es gaidīju 1,5 gadu valsts rindā, tad man pateica, ka neko nesagaidīšu un uztaisīju operāciju par savu naudu, bet te pēkšņi mēnesi pēc operācijas man zvana un saka, ka rinda klāt - tāda cūcība un tagad vēl kkādas komplikācijas par 300ls???

2011-10-20 16:49:30

Kitija

Man ari uz rokas locitavas ir sis bumbulis jau menesus 5 manprat.lielaks nepaliek,bet pie arstiem esmu jau izmetusi kadus 70ls un galvenais mikrokirurgijas vaditajs pateica kad si operacija maksa 300ls vai ari stav rinda kad valsts iedos lidzeklus sai operacijai tad vares taisit par velti taka gatavojieties uz to sliktako jo es nedosu viniem tik daudz naudas par 20min darbu.

2009-03-31 20:28:39

cerliina

var meegjinaat paarspiest, kameer mazs bumbulis, bet nav garantijas, ka atkal izaugs.. ,es kjeeros pie radikaalaakaas metodes un vakar guulos uz operaacijas galda un atbrivojos no shiis plaukstas "rotas" .

2008-10-24 10:01:40

Juris

Man bija ūdens celī un it kā no viegla sasituma. Es to ignorēju, jo nekādas īpašās sāpes nebija. Pat sportoju.
Beidzās viss ar to ka tas piepampums pārplīsa pats un brūce strutoja nedēļas sešas kamēr sadzija. Tad bija gan ieģipsēšana, gan 3 nedēļas uz gultas.
Es tāpēc ieteiktu parādīties kādam speciālistam, nevis pašam ārstēties, lai nesanāk tādi sū..i kā man.

2008-10-23 20:03:04

Diāna

Man ir plaukstas locītavas higroma. Gribētu uzzināt kā var kaut ko tādu dabūt (?), jo trauma man nav bijusi. Varbūt kaut kas trūkst, ja jau ir plīsusi muskuļa kārta...
.. Un, vai šī vieta nav jāapsaitē vai jānofiksē piemēram ar elastīgo saiti??

Pievienot komentāru