veselības aizsardzības iestāde, kur ārstē slimus (tbc, reimatisms, kuņģa un zarnu slimības u.c), kā arī smagas slimības vai operācijas pārcietušus pirmsskolas un skolas vecuma bērnus.

Padomju Savienībā bērnus BĒRNU SANATORIJA ārstē bez maksas. Ārstēšanas pamatā ir tāds vispārnostiprinošu pasākumu komplekss, kas palīdz bērniem iespējami īsā laikā pilnīgi atgūt veselību; tas aizkavē akūtās slimības formas pāreju hroniskajā, pasargā bērnus no slimības recidīva, likvidē dažādu traumu un slimību sekas utt. Bērnus uz BĒRNU SANATORIJA nosūta veselības aizsardzības iestādes. Tiek ieviesta t.s. etapveida ārstēšana — bērnus tieši no slimnīcas pārved uz sanatoriju, kur turpina uzsākto ārstēšanu.

LPSR (1981. g.) ir 13 specializētas BĒRNU SANATORIJA:
2 — reimatoloģiskas («Bulduri», «Spārīte» — Bulduros),
3 — tbc («Baltezers», «Krimulda», «Ogre»),
1 — kuņģa un zarnu slimībām («Vaivari»),
1 — nieru slimībām («Saulkrasti»),
2 — nervu sistēmas slimībām («Meža māja», «Sprīdīši» — abas Ķemeros) un
4 — elpošanas orgānu slimībām, izņemot plaušu tbc («Gaujaslīči», «Inčukalns», Rīgas pilsētas BĒRNU SANATORIJA Mežaparkā, «Sigulda»).

Skolas vecuma bērniem tbc sanatorijās ir noorganizētas skolas, bet pārējās BĒRNU SANATORIJA notiek mācības galv. priekšmetos.
  • Komentāri: 2 no 2
2008-10-27 10:34:51

neslimo.lv

Varat paskatīties veselības iestāžu datubāzi: http://www.vsmtva.gov.lv/web/lv/datubazes/aml.website/lv/datubazes/iestades/index.aspx un pameklēt "%sanatorija".

Šķiet sanatoriju vairs nav.
Meklējot "%bērn" var atrast visas iestādes, kam nosaukumā ir kāds sakars ar bērniem.

2008-10-24 12:24:49

???

Nez cik bērnu sanatorijas ir šodien Latvijā?

Pievienot komentāru