ŽEŅŠEŅS
dzīvības sakne

Latīņu val.: Panax ginseng

arāliju dz. daudzg. lakstaugs ar sulīgu dažādas formas sakni.

Bija ierakstīts PSRS Sarkanajā grāmatā. Aug Tālajos Austrumos, tur to arī kultivē. Latvijā izsalst. Ievāc saknes (rudenī vai jūn.), apstrādā ar karstu ūdens tvaiku, plaucē, vāra cukura sīrupā un žāvē saulē vai siltumā (30—50°), iegūstot balto, dzelteno vai sarkano sakni. Satur saponīnus (panaksozīdus A, B, C, D, E, F), ēterisko eļļu, Bi, B2 vit., minerālvielas u.c.

Lieto par tonizējošu līdz. hipotonijas, noguruma, pārpūlēšanās un neirastēnijas gadījumā. Gatavo sakņu pulveri tabletēs, drāzējās un tinktūru, kura var būt sarkana (no sarkanās saknes) vai gandrīz bezkrāsaina (no baltās saknes). ŽEŅŠEŅS aizstāj ar arālijas, eleiterokoka un ehinopanaksa tinktūrām.
  • Komentāri: 2 no 2
2011-06-07 21:45:12

saponins

Visērtākais un efektīvākais žeņšeņa saknes lietošanas veids ir ši ekstrakts:
Sešus gadus audzēta Korejas sarkanā žeņšeņa (Panax Ginseng C.A.Meyer) ekstrakts ir viens no viskvalitatīvākajiem zeņšena saknes produktiem, ražots saskaņā ar ISO 9001-2000, HACCP prasībām. Saknes kaltēšana notiek pēc ELVAN tehnoloģijas, kura aktivizē sarkanā zeņšeņa vērtīgās īpašības, padarot to maksimāli efektīvu pat pie ļoti minimāla uzņemšanas daudzuma. WIZPLUS ekstrakta izgatavošanā izmanto 70% saknes un 30% sānsakņu. 1grams ekstrakta satur vismaz 7,5 mg vissvarīgāko ginsenoīdu-Rb1 un Rg1. Kopējais saponīnu daudzums nav mazāks par 130 mg/1gr. Diennakts deva- 1 grams (1 meramā karotīte) izškīdināta 80 ml silta ūdens, ekvivalenta 2 gramiem saknes. Pilnīgi izšķīst siltā udēnī, kafijā vai tējā, pieškirot dzērienam neatkārtojamo garšu un tinizējošās īpašības.
www.organicfood.lv

2011-05-13 17:52:32

wapiti

Labs ir arī žeņšeņa ekstrakta koncentrāts, ļoti biezs, tumši brūns ar izteiktu garšu:
http://www.organicfood.lv/ProductDetails.aspx?item_id=1132

Pievienot komentāru