NABAS SAITE

Latīņu val.: funiculus umbilicalis

orgāns, kas savieno augli ar mātes organismu. Iznēsātam auglim NABAS SAITE garums ir apm. 50 cm, diametrs 1—1,5 cm. NABAS SAITE sākas no placentas un ieiet augļa organismā pa nabas gredzenu. NABAS SAITE veido 1 vēna un 2 artērijas, kas ar placentas starpniecību nodrošina asins cirkulāciju starp māti un augli: No ārpuses NABAS SAITE klāj plēvju apvalks, kas 6,5—1 cm attālumā no nabas gredzena pāriet augļa ādā. Ja NABAS SAITE rodas asinsrites traucējumi (piem., ja NABAS SAITE ir gara un sakarā ar augļa kustībām izveidojas NABAS SAITE mezgls), auglis nesaņem barības vielas un skābekli, tāpēc var rasties augļa hipoksija un pat bojāeja. Pēc augļa piedzimšanas NABAS SAITE pārgriež un nosien apm. 2 cm attālumā no nabas gredzena. 5.—7. dienā pēc dzemdībām NABAS SAITE stumbrs atdalās un izveidojas naba (↑ jaundzimušais) .
  • Komentāri: 2 no 2
2013-02-06 05:01:05

zigfriids

un asinsvadi un sirds muskulja lielumi ir kardinali dazhadi.tatad jabut ir kadam organam priekshaa teiksim liesa, kas razho asinis un ir kopeja asinsrites sistema. varbuut augljuudens notur fizikaalo pretspeidienu lai neparplistu asins vadi un sirds muskulis un muskulja vaarsti.

2013-02-06 04:54:26

leopolds

bet kaa tad tiek kompenseeti asinspiedieni un asins massa attieciba pret kjermenja lielumiem?jo maates 70 kg attieciba pret 2 kg ir kardinali atshkjiriigs asins apjoms un spiediens uz kvadratcentimetru.

Pievienot komentāru