KRŪŠKURVJA DEFORMĀCIJAS


(deformatio izkropļošana) biežāk ir piedzimtas, retāk — iegūtas.

To cēlonis bieži ir rahīts. Piedzimtās KRŪŠKURVJA DEFORMĀCIJAS ir ķīļveida jeb t.s. vistas krūtis, piltuvveida jeb t.s. kurpnieka krūtis, ribu daļējs vai pilnīgs trūkums, krūšu kaula gareniskā šķeltne.
Ķīļveida krūtīm raksturīgs uz priekšu izvirzīts krūšu kauls (krūškurvja diametrs priekšas—muguras virzienā lielāks nekā sānu virzienā); šī KRŪŠKURVJA DEFORMĀCIJAS visbiežāk rodas zēniem.
Piltuvveida krūtīm raksturīgs piltuvveida iedobums krūšu kaula apvidū. No iegūtām KRŪŠKURVJA DEFORMĀCIJAS minams ribu kupris, kas izveidojas izteiktas skoliozes gadījumā.
KRŪŠKURVJA DEFORMĀCIJAS pēc traumām un paralīzēm sastopamas visai reti, dažreiz tās var rasties pēc operācijas sakarā ar plaušu tbc.

KRŪŠKURVJA DEFORMĀCIJAS ārstē ķirurģiski. Ja ķīļveida vai piltuvveida KRŪŠKURVJA DEFORMĀCIJAS rada sirdsdarbības vai elpošanas traucējumus, operāciju izdara jebkurā vecumā; kosmētiskā nolūkā operācija ieteicama 3—9 g. vecumā.
Ribu kupra gadījumā 10—14 g. vecumā deformāciju dažkārt samazina ārstn. fizkultūra, korsetes nēsāšana. Vecākiem bērniem ārstēšana tikai ķirurģiska.

Profilakse. Laikus jāārstē rahīts un skolioze.
  • Komentāri: 4 no 4
2014-10-18 15:59:26

param

Šī kondīcija saucās Pectus Excavatum, ko labo ar Nuss procedūru. Galvenokārt tā ietekmē elpošanu un sirdsdarbību, izraisa vāju fizisko veikstpēju.

Ja jums liekas, ka šī operācija jums varētu palīdzēt dodieties pie ortopēda.

2010-09-16 00:08:57

BAIBA

labdien, man ir kruskurvja deformacija no bernibas,bedriite starp krutim, 2009.g. braucu uz Rigu uz konsultaciju pie kirurga.vins teica ka ar tadu varot dzivot lidz simts gadiem,ka tas nekadi netraucejot veselibai, vai ir ta tiesam ir?
man tagat ir septinpatsmit gadi, ja es tagat uztaisu operaciju, vai man pec diviem gadiem kad bus janem ara metali bus par to jamaksa?

2009-03-10 11:04:55

neslimo.lv

Mēs neesam ārsti, bet IT speciālisti.
Iesakām konsultēties pie ķirurga, kas varētu pateikt, vai operācija vispār vajadzīga, vai tā ir iespējama un kurš to LV var izdarīt.

2009-03-10 11:01:51

ANDRIS

LABDIEN, GRIBĒTU UZZINĀT KUR VAR DABŪT INFORMĀCIJU PAR TĀM vistas krūtīm , LIETA TĀDA, KA MAN TĀDAS IR. MAN IR 36. GADI, VAI IR IESPĒJAMS VEIKT TĀDU OPERĀCIJU UN CIK TAS VARĒTU MAKSĀT. BŪŠU ĻOTI PATEICĪGS JA DOSIET KĀDU ZIŅU....PALDIES...

Pievienot komentāru