REIBONIS

Komentāri
Latīņu val.: vertigo

Starptautiskā slimību klasifikācija (ssk10):

 • Kods: R42
 • Klasifikātorā:
  • Citur neklasificēti simptomi, pazīmes un anomāla klīniska un laboratorijas atrade R00-R99
   • Ar izziņas spējām, uztveri, emocionālo stāvokli un uzvedību saistīti simptomi un pazīmes R40-R46
    • Reibonis R42
var izpausties dažādi — apkārtējo priekšmetu griešanās sajūtā vai līdzsvara traucējumos. Tas var būt saistīts ar sliktu dūšu, vemšanu, samaņas zaudēšanu, troksni ausīs, dzirdes pasliktināšanos, nistagmu. REIBONIS rodas sakarā ar traucējumiem vestibulārajā (līdzsvara) aparātā iekšējā ausī vai galvas smadzenēs. REIBONIS cēloņi var būt ļoti dažādi — ausu slimības, galvas smadzeņu asinsvadu skleroze, galvas smadzeņu dažādu apvidu iekaisums, asinsrites traucējumi, galvas trauma, audzējs. REIBONIS bieži rodas slimniekiem, kam ir neiroze, anēmija, pazemināts vai paaugstināts asinsspiediens. REIBONIS var izraisīt arī alkohols vai tvana gāze, saindēšanās ar uzturu u.c. Tas var rasties arī veselam cilv. sakarā ar strauju ķermeņa stāvokļa maiņu (piem., pieceļoties no gultas), griešanos, šūpošanos, kā arī braucot ar automobili vai kuģi vai paceļoties lielā augstumā. Atkarībā no cēloņa un bojājuma vietas REIBONIS var būt lēkmjveidīgs un pastāvīgs. Lēkme ilgst no dažām sek. līdz dažām st. vai dienām. Lēkmjveidīgs REIBONIS, kura laikā griešanās sajūta saistīta ar noteiktu virzienu, ir raksturīga pazīme Menjēra sindromam jeb vestibulārajam sindromam. Ārstē atkarībā no cēloņa.

Komentāri (3)

Rādīt komentārus augošā secībā
 • Juris, 2014-08-12 21:06:32

  man bija augonis un asins saindēšanās un tad reāli reiba galva. Viss beidzās ar to, ka noģību un augoni izoperēja.
  Iesaku nejokot ar reiboņiem iekaisumu gadījumos.

 • arturS, 2014-08-10 06:09:57

  Sveiki, man ir iekaisis kakls, dzelteni punki un riktigi reibst galva. Vai kads nezin ka sho gadijumu nosaukt? Vai esmu nedaudz apslimis vai tomer aiz ta visa slepjas kas vairak!

 • Ieva, 2011-12-22 15:29:23

  Sveiki,man patstāvīgi reibst galva,iepejams tapec ka man ir visusauss iekaisums konepaspeju izarstet jo atbraucam un citu valsti dzivot,gruti ar to sadzivot,bail ka kadu dienu neatopjos uz gidas,bet seit nezinu arstus pie ka versties varbut ir kaut kas kas tam var palidzet?

Vārds:
Komentārs:
 Drošības jautājums:viens plus divpadsmit =