GALVAS SMADZEŅU AUDZĒJI

Komentāri
var būt labdabīgi un ļaundabīgi.

Pēc izcelsmes izšķir 4 GALVAS SMADZEŅU AUDZĒJI grupas:
1) audzēji, kas veidojas no smadzeņu apvalkiem vai to asinsvadiem (piem., meningioma, angioretikuloma) un aug ļoti lēni;
2) audzēji, kas veidojas no pašu smadzeņu audiem, aug tajos samērā strauji (astrocitoma, oligodendroglioma);
3) hipofīzes audzēji, kas aug ļoti lēni;
4) citu orgānu (plaušu, krūšu dziedzeru, nieru) audzēju metastāzes, kas smadzenēs nonākušas ar asinīm.

GALVAS SMADZEŅU AUDZĒJI var izraisīt vispārējas un vietējas pazīmes. Vispārējas pazīmes ir galvassāpes, slikta dūša vai pat vemšana (neatkarīgi no ēšanas), reibonis, psihes pārmaiņas (mainās raksturs, palēninās psih. procesi, rodas pat personības pārmaiņas), redzes traucējumi, epileptiski krampji u.c. Vietējas pazīmes atkarīgas no tā, kādus smadzeņu centrus audzējs saspiež. Traucējumi pakāpeniski palielinās, visbiežāk rodas locekļu vājums un jušanas traucējumi vienā ķermeņa pusē, runas, redzes traucējumi (neredz vienas puses priekšmetus).

GALVAS SMADZEŅU AUDZĒJI vispārējo un vietējo pazīmju sakarība atkarīga no audzēja lokalizācijas, lieluma un no tā, vai tas traucē smadzeņu šķidruma plūsmu. Ja audzējs samērā agri nosprosto smadzeņu šķidruma noplūdi, vairāk izpaužas vispārējas pazīmes. Ja smadzeņu šķidruma noplūdei nekādu šķēršļu nav, rodas gk. vietējās pazīmes. Lai GALVAS SMADZEŅU AUDZĒJI diagnosticētu, vispirms izdara rūpīgu neiroloģisko izmeklēšanu. Lieto arī kontrastizmeklēšanas metodes, kā arī radioaktīvos izotopus.

Ārstē kombinēti. Ja iespējams, audzēju izoperē. Daļā gadījumu pēc operācijas lieto medikamentus, kas kavē audzēja šūnu augšanu, vai izdara apstarošanu. Šāda ārstēšana stipri samazina audzēja šūnu augšanas aktivitāti, un process ilgstoši stabilizējas. Ja audzēja lokalizācijas un slimnieka vispārējā stāvokļa dēļ operācija nav iespējama, lieto ķīmijterapiju un izdara apstarošanu. Bez tam lieto ari hormonus, kas samazina audzēja šūnu augšanas intensitāti.

Saistītās iestādes


Komentāri (27)

Rādīt komentārus augošā secībā
1 2  
 • T.R., 2015-07-13 13:47:48

  DiaMed SIA, Riga tel. 67471788 Bruņinieku 5/17 1.slimnicas teritorija neiroķirurgu konsultacija.Maksa par konsultaciju 50eiro.Interneta ir informacija- Galvas smadzeņu audzeji. Man palidzeja preparats AMIGDALINA B-17 tas ir vitamins pret audzeju. Latvija viņu nereklame, kaut arsti zina ka viņš palidz.Interneta ir apraksts AMIGDALINA B-17. Veiksmi un veselibu.

 • T.R., 2015-07-12 13:25:23

  Ja ir problemas ar galvu ir jaiet pie neirologa pec nosutijuma uz magnetisko rezonansi,kura ļoti smalki vis tiek paradits. Rezonanse maksa 28eiro. Veiksmi.

 • Sanita , 2015-06-09 23:13:16

  Sveiki visiem man bieži sāp galva jau ļoti sen bieži sāp tikai viena galvas.puse man jau citreiz bail paliek nezinu ko darit

 • Nils, 2015-02-15 13:27:41

  Kadas ir sekas pec operacijas!? cik operacija izmaksa!? un cik ilgi ta norit!? ludzu atbildi gaidu!!:(

 • Laikam paranoja.., 2014-11-02 14:06:37

  Sveiki visiem! Droši vien, ka man ir tikai paranoja (vismaz jācer), taču es saprotu, ka kaut kas nav tā, kā vajag. Man bieži ir melns gar acīm, sareibst galva, iedurās vēderā.. Paelpot nevaru, logi šūpojas. Kaut kas nav labi..

 • Julija, 2014-06-12 22:52:02

  Arvi, man bija tieši tā pat, tā ir viena no migrēnas pakāpēm, tam ir zāles, jums jāaiziet pie neirologa un jāpasaka, ka jums ir migrēna, jāpastāsta visi simptomi. Man šo migrēnu atklāja Francijā grūtniecības laikā, paldies Dievam pēc dzemdībām pārgāja bez zālēm. Tāpēc nevaru pateikt, kas tieši būtu jālieto. Ja pārzinat angļu valodu ierakstiet google meklētājā SUNCT SYNDROME tā ir tā migrēna un apraksts par to, diemžēl latv. val. tāda informācija nav pieejama.

 • Hipofizes audzējs , 2014-03-08 03:27:09

  Man jau 11 gadus diagnosticēts hipofizes kaut kādas tur daivas audzējs.Neliels-tikai 3cm diametrā.Viss sākās ar to,ka man sākās vemšana.Pilnīgi ne no kā.Es jūtos labi,bet te-pēkšņi slikta dūša un jāskrien uz labierīcībām.Pēc tam parādījās galvassāpes,kā arī paaugstināts asinsspiediens,dēļ kā pat nokļuvu slimnīcā.Tur mani novēroja.Galva sāpēja vai reiba pārmaiņus-katru dienu.Koordinācija -arī tagad man viņa ir stabila.Tikai veicot magnētisko rezonansi man atklāja,ka hipofīzē ir 1cm diametrā veidojums.Ārsti kategoriski atsakās to operēt,jo tas nav operejams.Tagad asinsspiediens ir normas robežās,galva gan bieži sāp.Vemšana -tā man ir samērā reti.Bet galvassāpes dažreiz ir tik stipras,ka ar parastajiem pretsāpju medikamentiem tās apturēt ir neiespējami.Tagad mans audzējs uzradās arī parastajā galvas smadzeņu tomogrammā.Kaut gan 3cm jau nav liels...

 • Inga, 2014-01-29 09:58:40

  Labdien!

  Man ir ļoti spēcīgas galvas sāpes, galva griežas
  Nemitīgi reiboni nāk, galvu spiež no visam pusēm! Var lūdzu pateikt pie kāda ārsta griesties un kādi izmeklējumi ir nepiecuešami!

 • Arvis, 2014-01-24 13:30:38

  Ja man Visu laiku viena galvas puse ir tada ka SMaga un taj pusee ari ac vairak asaro un ari deguna dobuma ir iesnas kas tas varetu but ?

 • bumbum, 2013-07-10 18:20:10

  jā, man jau kādus 3 gadus sāp galva un ir slikta dūša tās sāpēšanas laikā. nezinu, ko darīt, pie ārsiem biju un itkā nekā nav. omei arī visu mūžu sāpējusi galva, bet asinsrites dēļ. bail

 • Zanei, 2013-06-19 08:35:30

  Jums vajadzētu runāt ar neirologu.
  Pameklējiet "neiro" tepat pie medicīnas iestādēm.

 • Zane, 2013-06-18 15:07:20

  Vai kāds zina kur var privāti parunāt ar kādu ārstu, izņemot ģimenes ārstu ? ( Tādu kā privātu konsūltācīju ar kādu ārstu kurš zina vairāk par šādiem gadījumiem.)

 • JJJ, 2011-03-08 19:45:36

  Noteikti vajag veikt galvas magnētisko rezonansi! Pārējie izmeklējumi labdabīgo audzēju galvā var neparādīt!

 • DII, 2011-01-07 21:47:45

  Iespejams ka esmu sajutusi sos simtous tik plus vel biezi tek pa deguna asinis(Laba nass). Biju pie daktera Anglija, varu teikt paracitramols viniem te ir topa. Jebko izarstes, pat nekur nenosutija.Tik pateica ja saku redzet melnus plankumus vai halocinacijas tad lai nakot atkal! Taka domaju braukt uz Latviju parbaudities,Kur es to varu izdarit? Paldies jau ieprieks

 • Ziņkāris, 2010-12-15 22:39:29

  Ir viens tākā jautājums?
  Ja piemēram ir jau vairākus gadus manāmas šīs pazīmes un secinot viss drizāk ka ir tas nolādētais audzējs , cik aptuveni ilgā laikā var notikt tā trakākā lieta ?
  Vinkārši ir tā ka iespējams vienam pazīstam cilvēkam ir šī problēma un nezin par to (šaubos ka arī gribētu zināt).

1 2  
Vārds:
Komentārs:
 Drošības jautājums:desmit plus četrpadsmit =