BALANĪTS

Komentāri
Latīņu val.: balanitis
Skaidrojums: gr. balanos ozolzīle; dzimumlocekļa galviņa
dzimumlocekļa galviņas iekaisums.

Parasti izveidojas vienā laikā ar akūtu priekšādas iekšējās lapas iekaisumu (postītu), radot balanopostītu. Zēniem iekaisums saistīts gk. ar fimozi. Balanopostītu rada mehānisks un ķīmisks priekšādas kairinājums (smegma, mikroorganismi, urīns), ja neievēro personisko higiēnu, kā arī gonoreja, sifiliss, trihomonoze, audzēji. Reti BALANĪTS izraisa akūtas inf. slimības; BALANĪTS veicina cukura diabēts, alerģiskas slimības ( ekzēma, nātrene).

Simptomi: nieze, dedzinoša sajūta, vēlāk asas sāpes dzimumlocekļa galvā, dzimumlocekļa pietūkums, tā galvas un priekšādas apsārtums, vietām asiņošana, strutaini izdalījumi. Var palielināties cirkšņa limfmezgli. Ja process hronisks, priekšādas lapas kļūst cietas un blīvi saaug ar dzimumlocekļa galvu.

BALANĪTS ārstēšana jāuzsāk sākumstadijā. Jāatvelk priekšāda un ar siltu ūdeni un ziepēm jānomazgā smegma un strutainie izdalījumi, jāieziež ar dezinficējošu ziedi.
Pretiekaisuma terapija (antibiotikas, dezinficējoši šķīdumi). Ja izveidojusies fimoze, pēc akūtā iekaisuma likvidēšanas — operācija.

Profilakse. Ievērot personisko higiēnu.

Komentāri (3)

Rādīt komentārus augošā secībā
 • janis, 2016-04-14 15:30:47

  jau trīs dienas kņudina un niez locekla galviņa kas as varētu būt? un ko darīt lai pāriet?

 • Jānis, 2013-12-29 02:23:55

  Labdien! Ir aizdoma ka man ir balantīts, kur radies saistībā ar fimozi!

  Pasakiet pie kāda ārsta jāgriežas, pie uraloga vai pie kā?

  Paldies!

 • Jānis med., 2012-12-27 11:15:15

  Jāmazgā bez ziepēm, jo ir iekaisums.

Vārds:
Komentārs:
 Drošības jautājums:deviņi plus četri =