LIMFA

Komentāri
Skaidrojums: lat. Lympha skaidrs ūdens, valgums
— caurspīdīgs, mazliet opalescējošs šķidrums, kas veidojas audos un pa limfvadiem ieplūst asinīs. Rodas no asins plazmas, kas caur kapilāru sienām nepārtraukti difundē apkārtējos saistaudos, veidojot tur audu šķidrumu, ar kura starpniecību notiek vielu apmaiņa starp asinīm un audiem. Daļa audu šķidruma pāriet limfkapilāros, veidojot LIMFA plazmu, kas tālāk plūst pa limfvadiem; to ceļā atrodas limfmezgli, kur LIMFA plazmai pievienojas bezgraudainie leikocīti (agranulocīti), gk. limfocīti. Lielie limfvadi ieplūst venozajā sistēmā. Tādējādi no asinīm izgājusi plazma atgriežas tajās atpakaļ, nesdama līdzi šūnu vielmaiņas produktus. Normālos apstākļos šī šķidruma cirkulācija pa audiem ir līdzsvarota, traucējuma gadījumā rodas tūska.

Komentāri (3)

Rādīt komentārus augošā secībā
  • Sherifs, 2012-12-22 09:32:21

    Mana meita,divpatsmit gadus veca ,tagad atrodas BKUS,ar diagnozi limfadenīts.Ārējs kakla kreisās puses uzpampums.Aptaustot,var just limfmezglu sacietējumus vairākās vietās.Piespiežot stiprāk,sāpes sajūtu nav.Aizdomas uz to ,ka var būt inficējusies no kaķa saskrāpējumu brūcēm pusotra mēneša atpakaļ.

  • Anete, 2012-11-27 18:49:48

    Rihard, labāk neriskē !

  • Rihards, 2012-10-22 23:58:20

    Vai limfmezglu sastrutojumu drīkst ārstēt ar šnabja kompresi, atstājot to uz nakti? Vai sildīšana neietekmē labvēlīgi strutu veidošanos? Manuprāt, to lieto tikai, ja ir iekaisums, vēl neizveidojies sastrutojums.

Vārds:
Komentārs:
 Drošības jautājums:vienpadsmit mīnus deviņi =