Komentāri

Starptautiskā slimību klasifikācija (ssk10):

 • Kods: G40
 • Klasifikātorā:
  • Nervu sistēmas slimības G00-G99
   • Epizodiski un paroksismāli traucējumi G40-G47
    • Epilepsija G40
    • Lokalizēta (fokāla) (parciāla) idiopātiska epilepsija un epileptiski sindromi ar sākotnēji lokalizētām lēkmēm G40.0
    • Lokalizēta (fokāla) (parciāla) simptomātiska epilepsija un epileptiski sindromi ar vienkāršām parciālām lēkmēm G40.1
    • Lokalizēta (fokāla) (parciāla) simptomātiska epilepsija un epileptiski sindromi ar komplicētām parciālām lēkmēm G40.2
    • Ģeneralizēta idiopātiska epilepsija un epileptiski sindromi G40.3
    • Cita veida ģeneralizēta epilepsija un epileptiski sindromi G40.4
    • Īpaši epileptiskie sindromi G40.5
    • Neprecizētas lielās lēkmes (grand mal) (ar vai bez (petit mal) G40.6
    • Neprecizētas mazās lēkmes (petit mal) bez (grand mal) G40.7
    • Cita veida epilepsija G40.8
    • Neprecizēta epilepsija G40.9

Komentāri (56)

Rādīt komentārus augošā secībā
1 2 3 4  
 • Lauris, 2015-07-15 20:47:02

  man ari ir epilepsija tik nezinu kada tiesi,bet nav ta liela,ja dzivot ar to ir gruti,ko varu ieteikt pameginiet KUR-KUMU garsvielas vinas ari palidz pret epilepsiju un daudzam citam galvas slimibam,sis garsvielas atjauno smadzenes bojatas sunas.es slimoju 3.gadus,veletos ari ar kadu apmainities viedokliem,kas ka labak rakstat dr.lv Lauris Tautkus

 • ???, 2015-05-04 19:06:05

  Manam tuvam cilvēkam ir EPILEPSIJA un es vēlos viņam palīdzēt bet nezinu kādas zāles var izārstēt šo cilvēku.

 • rudite, 2014-12-10 18:49:48

  Manam delam ir epilepsija.Dzivojam vacija,ejam pie arsa,bet rezultatu nekadu.Bet puika grib stradat.Bet visur baidas no vina jo nesaprot kas ar vinu notiek.Tapec pagaidam tikai strada,,halturas,,.Stradaja veikala,atlaida ka uzzinaja ka ir slims.Vinam nav ta epilepsija kur krit,bet vins atsledzas,acis lielas,sastindzis.Un pectam neatceras neko,un ir loti noguris,ja ir iespeja iet uzreiz gulet.
  Ja strada,ta vienreiz darbu noguleja,ja ir kas rokas tai bridi.Tad no rokam tas izkrit.Nezinu ko darit,un ka vinam palidzet.Jo visu muzu jau vins nevares ar mammu dzivot.Tagat vinam ir 20gadi.

 • Kaspars, 2014-09-16 19:50:35

  Es kaut ko tādu esmu redzējis pirmo reizi savos 34 gados, to ko redzēju, kas noticis ar manu draugu, tas ir kaut kas baismīgs un neaprakstoši, man ļoti žēl un skumīgi,ka kaut kas tāds var notik ar cilvēkiem, lai dieva žēlastība ir ar viņiem,..es ļoti lūdzu dievu, lai kaut ko tādu savā dzīvē vairs neredzētu, un ja gadās būt līdzās ar tādiem cilvēkiem, tad vienīgā vēlme man ir būt pašam izturīgam un drošam, jo tās asaras, un tās bailes kas bijušas manī, es nenovēlētu nevienam, mans vēlējums ir būt stipriem kuri slimo ar šo slimību.

 • Linda29, 2014-08-27 12:40:35

  Bet es neizprotu,kā to nosaka vai iedzimta vai sadabūta?kā arī vai viņa var vienkārši pazust arī?Un kas Līna par operāciju tai Vācijā?
  esmu bijusi dažas reizes uz adatu terpijām tagad nu būtībā jūtos jau daudz labāk,kā cilvēks jau.vispār jau man liekas ka es ar viņas sajūtu,kad sāksies,bet lēkmes ir tik reti,ka bail, ka kļūdos savās domās....
  nesen kaut kur lasīju ka neviens epileptiķis vēl mēli nokodis nav,noslīcis arī nav un auto avāriju arī nav uztaisījis,tātad vien jaklausās savās izjūtās un jatic ka lēkmes var sajust pirms viņas sākas.ceru tā arī ir.

 • Līna, 2014-08-27 10:47:52

  Ir divu veidu epilepsijas - iedzimtā un tā, kuru tu vienkārši dabū jebkurā vecumā.
  Pirmo reizi man lēkme bija 12 gados. Pārbiedēju visu ģimeni, jo neviens pat nebija iedomājies, ka man varētu būt kaut kas tāds. Aizbraucu uz slimnīcu un ta dā man ir epilepsija. Protams tiku izvazāta caur vairāk ārstiem kā iespējams un uzzināju, ka viņa ir iedzimta. Kaut kādai tur tēva vecvecmāmiņai vai kam tur izrādās, ka agrāk bija. Pirms uzzinājām par to, ka iedzimts mana mamma jau sāka krāt naudu priekš operācijas Vācijā, kuras laikā man izoperētu kaut ko tur un es būtu brīva.
  Bet protams tas nenotika :D
  Ar laiku man sākās visādas bailes par savu nākotni piem. Es vienmēr esmu gribējusi bērnu un ģimeni un vadīt mašīnu un būt pavārs...
  Man bija bail, ka manam bērnam tas varētu notikt tāpēc biju atcēlusi to domu, līdz uzzināju to, ka tas iedzimst ik pa 4 paaudzēm. Tātad bērni būs :)
  Atrast vīrieti ar, kuru arī nevajadzētu būt tik grūti, jo es pēdējos gados (man tagad ir 20) esmu sapratusi to, ka citiem to pieņiemt ir daudz vieglāk nekā man pašai un ja es to netaisīšu kā kaut ko baigi lielu, tad arī citi to nedarīs.
  Par mašīnu es vēl nezinu, jo man ir vienalga, kas notiks ar mani, bet ja nu es netīšām nogalinu kādu bērnu vai nomirstu pati un atstāju savus ? Es vienmēr zinu, kad man notiks lēkme, jo atpazīstu to sajūtu, bet ja kaut kas notiktu, tad sirdsapziņa mani nogalinātu.
  Un par pavāru - savu sapņu darbu es jau strādāju. Ļoti labā un augsti novērtēta restorānā.
  Tāpēc nevajag nokārt galvu, viss chill :) epilepsija nenosaka, kas tu esi un kāds tu esi, tā vienkārši ir dala no tevis, kas jāiemācas pienemt un miers

 • Linda29, 2014-08-14 10:19:49

  mani var atrast caur draugiem. Linda Guseva.esmu liepājniece.varbūt kāds var palīdzēt tikt prom no tām bailēm,varbūt kādds ar savu pozitīvo stāstu vai ticību....lūdzu.

 • Linda29, 2014-08-14 10:17:27

  man ir vajadzīgs atbalsts!man ir epilepsija.pirmo reizi bērnībā nokritu tad 19gados 3reizes un tad tagad 29gados.pēdējās 4 reizes pēc alkahola lietošanas un negulētas nakts....tagad ir tādas bailes iekšā ka tas varētu atkārtoties.nezinu kā lai tiek ar tām galā.80% esmu droša ja būšu mierīga un nelietošu alkaholu tas neatkārtosies bet ja nu,ja nu kļūdos...man ir 2 bērni un tagad ir tik ļoti bail ja nu tas notiek kad viņi ir klāt,labi vecākais var pasaukt palīgā,bet mazais viņam ir vien 1gads un 7 mēneši,bail ka nenodaru viņam pāri...ir auto tiesības,bet tagad ir arī bail sēsties pie stūres....mācos augstskolā.nezinu ka lai tiek galā ar tām bailēm....šodien iešu pie dr.benderskas.19gados biju pie viņas uz adatu terapijām nezinu vai tapēc bet lēkmes pārgāja līdz šij dienai......

 • laura, 2014-01-28 17:50:49

  k

 • Monta, 2014-01-07 22:24:48

  Man pašai ir epilepsija vieglā formā jau vairāk kā 4 gadus. Mana neiroloģe ir daktere Jostmane. Viņa ir kā terapeite man visu mūžu, tagad arī kā neiroloģe. Ļoti labs ārsts, kas tiešām palīdzēs

 • mammuks, 2013-07-20 11:58:12

  Puikam ir 6 gadi.3,5 g.arstejam epivilnus.Tie jau ir izzudusi,bet sakusies ir urinesana gulta ap 5iem,6iem no rita+bailu sajuta.Zaalu lietosanas laika taa nebija.Visam blakus-hiperaktivitate,kas trauce miera reziimam.Ko tas noziime?Vai man vest vinu atkal uz EEG vai sagaidit nakamgad kontroles EEG?

 • dana., 2013-07-08 01:46:51

  Nesen iepazinos ar jauku puisi, viss bij jauki līdz brīdim kad viņš man paziņoja ka slimo ar epilepsiju.Mani tas neuztrauc esmu gatava cīnīties pret to, vienīgais es īsti nesaprotu ko man darīt kad šī lēkme sāksies.

 • Deniss, 2013-03-27 23:05:08

  Sveiki!
  Man ir diagnoze - epilepsija, taču man nav bijusi lēkme kur es būtu zaudējis samaņu, manas lēkmes izpaužas, ka ap 4-6 no rīta pēkšņi pamostos sajūtu apkārt auru un man sākas lielas baiļu sajūtas, tad man savelk galvu nedaudz uz kreiso pusi, (krampjos) un es nekontrolēti sāku skaļi bļaut, °taču visapkārt es visu redzu dzirdu un saprotu kas notiek. EEG ir uzrādījis ka ir nelielas epileptiskas iezīmes kreisajā priekšējā daivā, ar šo slimību jau dzīvoju kopš1995 gada un neviens ārsts man nav īsti pateicis neko lāgā, Lietoju Depakine, biju lietojis trileptal, topomax - neviena nebij palīdzējusi, Magnētiskā rezonanse nekādu perēkli nav uzrādījusi.
  Ir periodiskās lēkmes kad neesmu labi izgulējies un tad lēkmes var turpināties visu dienu, tad jau nāk palīgā tikai Diazepam.
  Pašlaik atrodos Lielbritānijā - šeit ārsti vispār neko neteica, viņi apšauba ka tā ir epilepsija

  Taču man ļoti žēl ka neviens īsti neizrāda interesi par manu situāciju, jo cik avotos biju lasījis nebiju vēl sastapis kādu cilvēku ar līdzīgām lēkmēm.

  Ja kādam ir bijušas lūdzu padalaties ar info.

 • Agnese, 2013-01-07 00:03:17

  Šodien man lēkmes pāris stundu laikā notika 13 x ,pati skaitīju,stundā apm 5x,neko siltu es nespēju uzvilkt,ne segu ne jaku.
  man gribējās gulēt aukstumā virtuvē uz grīdas.
  sākumu stadiju neatceros, bet man bija auksti sviedri,milzīgas sirdskaluves,tad smaga elpošana,un acis tādas "izsprāgušas" uz āru.Biedēju visus apkārtējos...
  kad man palika labāk,es izsaucu draugu,lai palīdz mani aizvest mājās.
  Lai atkal nekas slikti nepaliktu man nācās rāpot pa grīdu,jo tur tāds patīkams aukstumiņš,līdz ko galvā uzvilku cepuri - atkal lēkme,pamodos starp podu un sienu...drausmīgi....

 • ***, 2012-12-15 12:45:56

  Arī mūsu mazajai meitiņai(9 mēneši) ir epilepsija, kas tika konstatēta 5 mēnešu vecumā.Sākumā lēkmes bija katru dienu,pat 3 reizes dienā, tad sākām lietot Sabril un lēkmes pazuda, bet tagad atkal ir parādījušās, citas dienas divas, citas trīs reizes dienā, bet atsevišķās dienās nav.Zāles tiek pamazām nomainītas uz Topamax.Ļoti grūti noskatīties, ka mazulim tā jāmocās,jādzer vairākas reizes dienā zāles un vienīgais, kas mums ir ir cerība.Cerība,ka varbūt izdosies slimību izārstēt...

1 2 3 4  
Vārds:
Komentārs:
 Drošības jautājums:septiņi plus divpadsmit =